Ev Eşyaları

En İyi Mutfak Robotu İnceleme Ve Yorumları

Mutfak robotu, yemek yapma, pişirme ve servis sırasında işlerinizi kolaylaştıran en kullanışlı küçük ev aletlerinden birisidir. Artık bir çok evde mutfak robotu kullanılmadan hazırlanan yemekler hemen hemen kalmadı. Doğrama, çırpma, rendeleme ya da karıştırma gibi bir çok işlemde en büyük yardımcınız, mutfak robotu olacaktır.

Ben de anneler günü yaklaşırken annem için güzel ve kullanışlı bir hediye arayışındaydım. Dolayısıyla en iyi mutfak robotu modelinin annem için muhteşem bir hediye olacağına karar verdim. Siz de mutfaktaki işlerinizi kolaylaştırmak ya da sevdiklerinize güzel bir hediye almak için mutfak robotu modellerine göz atabilirsiniz. Piyasada en büyük markalardan küçük firmalara kadar bir çok mutfak robotu modeli bulunuyor. Şimdi, beraber piyasanın en iyi mutfak robotu modellerine göz atalım!

En iyi mutfak robotu sizin kullanım sıklığınız ve kullanım alanlarınıza göre değişiklik gösterir. Örneğin, mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız ve yeni tarifler deniyorsanız çok sayıda fonksiyonu bulunan modelleri tercih etmelisiniz. Bununla beraber kullanım amacınız ne olursa olsun kolay yıkanabilen mutfak robotu modelleri daima çok daha iyi bir kullanım sunar. Çelik ve bulaşık makinesinde yıkanabilen mutfak robotlarına göz atabilirsiniz. İşte farklı fonksiyonları ve fonksiyonlarıyla en iyi mutfak robotu modelleri:

Wmf Kult X Mutfak Robotu

  • Kapasite: 2 Litre
  • Güç: 500 W
  • Fonksiyonlar: Rendeleme, Dilimleme, Doğrama, Yoğurma

Yuvarlak bıçak ve levhaları ile profesyonel mutfaklarda sıklıkla kullanılan Wmf Kult X Mutfak robotu, pratik ve kolay kullanım sunuyor. Sert ve yumuşak tüm gıda ürünlerini doğrayabilir, rendeleyebilir veya istediğiniz kalınlıkta dilimleyebilirsiniz. Parçaları bulaşık makinesinde yıkanır ve size zaman kazandırır. Üstelik mutfak robotunu kullanmadığınız anlarda özel saklama yuvası ile tüm bıçakları güvenilir bir kutuda saklayabilirsiniz. 500 W gücü ile dakikalar boyunca kesintisiz çalışabilir. Güvenli kilit sistemi ve kaymaz taban standı ile olası kazalara karşı koruma sağlar.

Bosch Mcm3501m Mutfak Robotu

Kapasite: 1 Litre
Güç: 800 W
Fonksiyonlar: Çırpma, Doğrama, Blender, Öğütme, Rendeleme, Yoğurma, Dilimleme, Buz Kırma
En iyi mutfak robotu fonksiyonlarını taşıyan Bosch, sayısız fonksiyonu ile mutfakta her alanda kullanabilir. Kek çırpma, kahve öğütme, peynir rendeleme, un çekme, hamur yoğurma vb. Her işinizde etkili bir yardım edecektir. Öte yandan soğuk içecekleriniz için saniyeler içerisinde küçük buz parçaları da elde edebilirsiniz. Sekiz farklı aparatı ve ekstra sürahisi ile mutfakta size zaman kazandırır. Üstelik bıçak ve diğer aparatları bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Arzum AR1044 Prostar Mutfak Robotu

Kapasite: 1750 ml
Güç: 1000 W
Fonksiyonlar: Karıştırma, Rendeleme, Yoğurma, Doğrama, Sıkma, Çırpma, Rendeleme
Arzum Prostar en iyi mutfak robotları arasındaki yerini uzun senelerdır koruyor. Katı meyve sıkacağı ve mutfak robotu olarak kullanılacak olan ürün pek çok fonksiyonu bir arada sunuyor. Hamur yoğurmadan portakal suyu sıkmaya kadar pek çok işinizde hayatınızı kolaylaştıracaktır. En çok dikkati çeken fonksiyonlarından bir diğeri ise 25 farklı hız ayarına sahip olması. Bunun sayesinde hassas gıdalardan en sert yiyeceklere kadar arzu ettiğiniz gibi çırpabilir, rendeleyebilir ya da doğrayabilirsiniz. Son olarak ürünün uzun seneler kullanabilecek kalitede olduğunu söyleyebilirim.

Tefal HB203530 Activflow Pro Multi Blender Set

Kapasite: 1500 ml
Güç: 1000 W
Fonksiyonlar: Çırpma, Blender, Dilimleme, Rendeleme, Doğrama
Geniş kapasite ve çok fonksiyonlu özellikleri ile Tefal, hem mutfak robotu hem de blender olarak kullanmak mümkündür. Dilerseniz çorbanızı pürüzsüz yapmak ya da salatanız için havuç rendelemek gibi farklı fonksiyonlarını deneyebilirsiniz. 1500 ml geniş haznesi ile tek seferde pek çok doğrama, rendeleme ve çırpma gibi işlemler yapılabilir. Üstelik sıçrama önleyici ve kaydırmaz tabanı ile mutfağınızı kirletmeden yemek yapmanızı sağlar. 4 bıçağı ve 2 farklı hız ayarı ile her yemek, tatlı, çorba ve salatalarda kullanmak mümkündür.

Electrolux EKM4000 Mutfak Şefi

Kapasite: 4,8 lt
Güç: 1000 W
Fonksiyonlar: Yoğurma, Karıştırma, Çırpma
Evde sık sık hamur işi pişiriyorsanız tek ihtiyacınız Electrolux Mutfak Şefi olacaktır. Poğaça, kurabiye, kek, pişi, pandispanya vb. Tüm hamurlarınızda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 2,9 ve 4,8 litrelik iki ayrı kabı ile farklı kişi sayıları için en iyi hamurlar hazırlanabilir. Üstelik Asistent, özelliği sayesinde hamurunuz en iyi biçimde yoğrulacaktır. Koruyucu kapak ile hamur yoğurma işlemi sırasında muhtemel sıçramaları kolayca engelleyebilirsiniz. 10 farklı hız ayarı ve LED ışıklı göstergesi ise hamur için en uygun ayarlamayı yapmanızı sağlar.

Kaynak : inceleincele.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu