Ev Eşyaları

En İyi Robot Süpürge İnceleme Ve Yorumları

Robot süpürge yaşam alanınızı temizlemenin en kolay ve hijyenik yolunu sunuyor. Bizim evde iki bebek ve bir de kedi olunca robot süpürgenin nimetlerinden faydalanmak istedik. Dolayısıyla çevremde robot süpürge kullananlar, yerli ve yabancı videolar, kullanıcı yorumları vb. birçok alanda araştırma yapmaya başladım. İnsan rehberine ihtiyaç duymayan robot süpürge çeşitleri otonom çalışmasıyla kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor.

En iyi robot süpürge seçiminde evinizin büyüklüğü, mobilyaların yüksekliği ve eşya yoğunluğuna dikkat etmelisiniz. Koltuk, dolap, yatak vb. mobilyalarınız çok yüksek değilse robot süpürge bu alanlara ulaşamayacaktır. Bu nedenle yerden 6 – 7 cm yükseklikte mobilyalara sahip olanlar için harika bir temizlik sağladığını söyleyebilirim.

Viomi V3 Robot Süpürge+Mop

Viomi V3 Robot Süpürge+Mop

 • Emiş Gücü: 2600 Pa
 • Pil Kapasitesi: 4900 mAh
 • Akıllı Navigasyon: Var
 • Haritalama Yöntemi: Lazer

En iyi robot süpürge modelini arıyorsanız Viomi V3’ü mutlaka incelemenizi öneririm. 150 dakika kesintisiz çalışma süresi ile 250 metrekarelik bir evi tek seferde temizleyebiliyor. Üstelik süpürge ve mop özelliği ile hem tozları topluyor hem de yüzeyleri siliyor. Gümüş bakır iyonu Hepa filtre ise sadece yüzeylerin değil, havanın temizlenmesini de sağlıyor. 2 cm aşılabilir engel özelliği ile halı ve küçük eşikleri geçmek konusunda da oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim. Dilerseniz günlük temizleme periyotları oluşturarak robot süpürgenin aynı saat diliminde çalışmasını da sağlayabilirsiniz.

Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner

Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner

 • Emiş Gücü: 2500 Pa
 • Pil Kapasitesi: 5200 mAh
 • Akıllı Navigasyon: Var
 • Haritalama Yöntemi: Lazer+SLAIM

Yenilikçi navigasyon yöntemi ve kameralarıyla en iyi robot süpürgeler arasında elbette Roborock S6 da yer alıyor. Yaşam alanında bulunan engelleri kamerasıyla görüyor ve en uygun rota ile etrafın temizlenmesini sağlıyor. Üstelik kızılötesi sensörleri ile hem gece hem de gündüz temizlik yapabilir. Qualcomm® APQ6 işlemci yongası, derinlik algısı, kamera ve sensörleri ile evin içinde tüm engelleri atlar. Örneğin, zeminde kablo, oyuncak vb. nesneler çok fazlaysa bu durum robot süpürgenin çalışmasını engeller. Roborock S6 ise özel sistemi ile her nesneyi algılar ve rotasını en iyi şekilde oluşturur. Üstelik ReactiveAI ile kaydedilen görüntüler saniyeler içinde silinir. 5 saatte tam şarj olur ve 180 dakika kesintisiz çalışabilir.

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Vacuum & Mop Süpürge

Roidmi Eve Plus Akıllı Çöp İstasyonlu Robot Vacuum & Mop Süpürge

 • Emiş Gücü: 2700 Pa
 • Pil Kapasitesi: 5200 mAh
 • Akıllı Navigasyon: Var
 • Haritalama Yöntemi: Lazer+SLAIM

Roidmi akıllı çöp istasyonu özelliği ile diğer robot süpürge modellerinden ayrılıyor. Yeni nesil robot süpürge temizlik sırasında haznesi dolduğunda otomatik olarak istasyonuna dönüyor. İstasyonunda haznesini boşalttıktan sonra kaldığı yerden temizliğe devam ediyor. Bu sayede güçlü emiş gücü ile tam performans temizlik yapabiliyor. 4. Nesil lazer tarama sistemi ise etraftaki engelleri algılayarak ideal haritalama sağlıyor. Derinlik sensörü ise pek çok robot süpürge modeline oranla daha gelişmiş. Dikkat çeken diğer bir özelliği ise ozan sterilizasyona sahip olması, bu sayede havadaki virüs ve mikropları da yok edebiliyor.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Robot Süpürge

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Robot Süpürge

 • Pil Kapasitesi: 3200 mAh
 • Akıllı Navigasyon: Var
 • Haritalama Yöntemi: Lazer (LDS)

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, en çok tercih edilen robot süpürge modelleri arasında bulunuyor. Fiyat / performans özellikleri ile kullanıcıların çok memnun kaldığını söyleyebilirim. 4 farklı süpürme modu ve mop özelliği ile evinizi hem süpürür hem de siler. Kullanıcıların memnun kalmadığı en önemli eksi özellik ise şarj süresinin uzun olması. Tamamen şarj olması 3 saati bulabiliyor. Ancak 120 dakika kesintisiz çalışabiliyor. 90 – 100 metrekarelik bir evi tek seferde temizleyebilir. Eviniz çok büyük değilse veya eşya yoğunluğunuz çok değilse ideal olacaktır. Haritayı akılda tutabiliyor, sanal duvar, oda sınırlandırma vb. işlevlere de sahip.

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge ve Paspas

 • Emiş Gücü: 2000 Pa
 • Pil Kapasitesi: 5200 mAh
 • Akıllı Navigasyon: Var
 • Haritalama Yöntemi: Lazer (LDS)

Üstün teknolojisi, güçlü bataryası ve uzun süre çalışması ile en iyi robot süpürgeler arasında Roborock S5 Max bulunuyor. Bu ürünün öne çıkma sebeplerinden en önemlisi, kir algılama sensörüne sahip olması. Bu sayede süpürdüğü yerde ekstra kir, kırıntı, toz vb. kalmıyor ve evin her alanında üstün temizlik sağlıyor. Xiaomi’nin bir markası olan Roborock, diğer robot süpürge modelleri gibi Mi Home üzerinden kontrol edilebiliyor. Aynı zamanda Google Asistan veya Alexa ile de sesli komut alabiliyor. Örneğin, robot süpürgenize ‘mutfağı süpür’ komutu verdiğinizde doğrudan o alana gidebiliyor. Son olarak birçok robot süpürge modeli zemini algılayamazken Roborock S5 Max algılayabiliyor. Böylece halı, parke, mermer ve fayans gibi farklı yüzeylerde en uygun temizliği otomatik yapabiliyor.

Xiaomi Mijia 1C Robot Vacuum Mop Robot Süpürge+Mop

Xiaomi Mijia 1C Robot Vacuum Mop Robot Süpürge+Mop

 • Emiş Gücü: 2500 Pa
 • Pil Kapasitesi: 2400 mAh
 • Akıllı Navigasyon: Var
 • Haritalama Yöntemi: Jireskop

Uygun fiyatlı robot süpürge arayışındaysanız en iyilerden biri Xiaomi Mijia 1C Robot Vacuum Mop Robot Süpürge’dir. 1c 2in 1 olarak da bilinen ürün güçlü emişi, mop özelliği ve haritalandırma avantajıyla ön plana çıkıyor. Ürüne ait en önemli eksi ise batarya süresinin çok uzun olmaması. Dolayısıyla 80 – 90 metrekarelik bir evi tek seferde temizleyebiliyor. Ancak daha büyük evler için şarj istasyonuna tekrar dönmesi ve yeniden süpürmeye devam etmesi gerekiyor. Bu durum sizin için çok önemli değilse, en iyi robot süpürge modellerinden biri olduğunu söyleyebilirim. 15 farklı çok yönlü sensörü ile engelleri kolayca fark edebiliyor. Koltuk, yatak, kablo vb. nesnelere sıkışması durumunda ise sesli ve mobil uyarı yapıyor.

Kaynak : inceleincele.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu