Faydalı Bilgiler

Cilt İçin Doğru Bilinen Yanlışlar Nedir ?

Cildinizin erken yaşlarda kırışmaması ve yaşlı gözükmemesi için bazı bakımların yapılması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılan bakımlardan pek çok kadın fayda sağlamaktadır cildinizi genç ve parlak tutmak için bakımlarınızın düzenli ve sürekli bir şekilde uygulamak sizi sonuca götürecektir

Doğru sandığınız şeyler aslında cildiniz için yanlış ve zararlı şeyler olabilir cildinizi nemli tutmamak veya güneşte korunmadan uzun saatler geçirmek cildinizin hızlı bir şekilde yaşlandıran faktörlerden bazılarıdır sizler için bazı doğru bilenen yanlış bilgileri derledik

 

Cildinizle ilgilenirken doğru bildiğiniz uygulamaları yaparken cilt bariyerine oldukça önemli zarar verebilirsiniz. Bu yaptığınız yanlış bakımlar ileriki dönemlerde cilt hastalıklarına ve yaşlanmasına sebep olabilir.

Güneş Işınlarından Kaçın

Güneş sağlığımız için oldukça önemlidir ama sağlıklı ışınları olduğu kadar zararlı ışınları da çok fazladır ve bu ışınlar cilt kanseri olmamıza ve aynı zamanda cildimizin hızlı yaşlanmasına neden olabilir.

Yaz kış ayırt etmede mutlaka güneş kreminizi yanınızdan ayırt etmeden yanımızda taşımalıyız ve 2 saat de bir tazelenmesi öneriliyor.

CİLDİ NEMLENDİRMEMEK 

Bazı insanlar nemlendiricilerin sivilceleri artırdığını veya neden olduğunu düşünerek en önemli adımlardan birisini atlıyor cildiniz kuru kaldığı sürüce kendini nemlendirmek isteyecektir ve bunun için daha fazla yağ üretecektir bu da sivilce ve aknelere sebep olacaktır cildinize uygun nemlendiriciyi bakım rutininize mutlaka ekleyin ve ne zaman cildinizi kuru hissederseniz uygulayın.

Cildinizi nemlendirmemek daha çabuk yaşlanmanıza ve cilt de tahrişlere sebep olabilir.

 

Yastık Kılıflarınıza Dikkat Edin

Her insanın belirli bir saati yatak da uyuyarak geçmektedir bu yüzden yüzümüz her gece yastık kılıfına temas etmekte. Yastık kılıfları değişmediği veya yıkanmadığı sürece bakteri ile dolması muhtemeldir düzenli olarak yastık kılıflarınızı değiştirmeli ve yıkamalısınız bu cildinizde sivilce oluşumunu azaltacaktır.

Aşırı derece PEELİNG YAPMAK 

Cildinizi pürüzlerden ve ölü hücrelerden temizlemenizin en güzel yollardan birisi peeling yapmaktır ancak peeling i aşırı sık ve sert şekilde yaparsanız cilt bariyeriniz çok fazla deformasyona uğrar ve zarar görür buda kızarıklık yaralar ve sivilcelenmeye bile neden olabilir Haftada bir yumuşak bir şekilde peeling yapmak yeterli olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu