Faydalı Bilgiler

Uyuz Olanların Yorumları

Uyuz olanların yorumları uyuz hastalığının günlük hayatlarını ciddi derece etkilediklerini belirtmektedir. Ayrıca sürekli kaşınmaya bağlı olarak ciltlerinde tahrişlerin meydana geldiğini söylemişlerdir. Sürekli kaşınma ve rahatsızlık hissinden kaynaklı bu hastalığa yakalanmış kişiler günlük hayatlarının kalitesinin büyük oranda düştüğünü iletmişlerdir. En iyi çözümün kısa sürede tedavi olmaya başlamak olduğunu ve zaman kaybetmeden tedavi olmanın gerekliliğini savunmuşlardır.

Uyuz hastalığı bulaşıcı olduğu için kişilerin sosyal hayatının bir nebze kısıtlandığını ve eşlerinin de bu hastalığa yakalandıklarını iletmişlerdir. Daha fazla bir yayılım yaşanmadan önce mutlaka tedavi olmak gereklidir demişlerdir. Ayrıca tedavi sürecinin dikkatli olunduğu zaman fazla uzun olmadığını not düşmüşlerdir.

Sante Plus Uyuz İlacı Yorum

Sante Plus uyuz ilacı yorumları genellikle olumlu yöndedir. Kullanan kişiler uzun süredir çözümü bulunamayan uyuz hastalıklarının kısa sürede geçtiğini belirtmişlerdir. Genellikle kullandıkları diğer ürünlerden sonuç alamadıklarını, bu ürünü kullandıklarında çok iyi bir sonuç aldıklarını sorunlarının geçtiğini yazmışlardır.

Ancak bu ilacı kullanmış uyuz olanların yorumları bir kısımda da yeterince etkili sonuç alınmadığını ve ilacın fazla bir etkisinin bulunmadığını belirtmiştir. Bu durumlarda ise ilacın etkisinin kişiye göre değiştiğini düşünmektedirler. Ancak yapılan yorumların büyük oranı ilacın etkisinin iyi olduğunu belirtmektedir.

Bu ilaç kimi zaman doktorlar tarafından önerilebilmektedir. Ancak kullanan kişilerin çoğunluğu ilk önce doktorun tavsiye ettiği losyon ya da ilaçları kullandıklarını, etki alamayınca bu ilacı denediklerini belirtmiştir. Kimi kullanıcılar ise doğrudan bu ilacı kullandıklarını ama sonucu doktor tavsiyesi ilaçta bulduklarını söylemiştir.

Uyuz Olanların Yorumları

Uyuz Geçirenlerin Yorumları

Uyuz geçirenlerin yorumları bu hastalığın uzun süre boyunca sinir bozucu seviyelerde olduğundan yakınmışlardır. Uyuz hastalığı ciltte kaşıntı yapan bulaşıcı bir hastalıktır. Havlulardan, kıyafetlerden ya da yastıklardan kişilere bulaşabilmektedir. Bu nedenle uyuz hastalığına aileden bir kişi yakalandığı zaman bu hastalığın bütün aileye yayılma potansiyelinin yüksek olduğunu belirtmişlerdir. Birçok uyuz olmuş kişi bu hastalığı ailecek atlattığını belirtmiştir.

Uyuz olanların yorumları ile ortaya konan bir durum şu şekildedir; uyuz uzun süre devam edebilir. Eğer doğru bir yöntem ya da ilaç bulunamaz ise uyuz 8-10 ay sizinle beraber kalabilmektedir. Bu nedenle denenmemiş yöntemin kalmadığını, her türlü yöntem sonucunda uyuzdan zor kurtulduklarını belirtmişlerdir.

Uyuz Kremi Yorumları

Uyuz kremi yorumları genellikle uyuz hastalarının olumlu sonuçlarını iletmeleri ile oluşturulmuştur. Uyuz tedavisi için birçok farklı krem, losyon ya da ürün bulunmaktadır. Doktorunuza başvurmanızın ardından sizin için en uygun krem ya da losyonu sizin için belirleyecektir.

Uyuz olanların yorumları sonucunda kimi zaman kremlerin etki etmediği de belirtilmiştir. Bu durumda kremin yanında farklı medikal ya da medikal olmayan ürünler de kullanarak uyuzdan kurtulduklarını iletmişlerdir.

Uyuz tedavisinde kullanılan kremlerin etki etmesi için belirlenen şekilde ve sıklıkta uygulanmasının önemli olduğunu uyuz olmuş kişiler önemle belirtmiştir. Bunun yanında uyuzdan kurtulmak için her gün duş alınması gerektiğini, kıyafetlerin ve iç çamaşırların mutlaka ütülenmesi gerektiğini iletmişlerdir. Uyuz kişiye dokunan bütün ürünlerin her gün yıkanıp ütülenmesinin uyuz tedavisinde önemli bir işlem olduğundan bahsetmişlerdir.

Uyuz Oldum Yorumlar

Uyuz oldum yorumlar genellikle daha önce uyuz olmuş kişiler tarafından yazılmaktadır. Uyuz hastalığı bulaşıcı ve hayat kalitesini düşüren bir hastalıktır. Bu nedenle uyuz olmuş kişiler tecrübelerini paylaşırken genelde kendilerini uyuz süresince huzursuz hissettiklerini iletmişlerdir. Genellikle kendi uyuzu atlatma yöntemlerini tavsiye ederek bir diğer uyuz olan kişilerin de bu süreci kolay atlatmalarını hedeflemiştir.

Uyuz olanların yorumları uyuz süresince çeşitli kremleri kullandıklarına yöneliktir. Mutlaka medikal bir tedavi alınması ve doktor ile görüşülmesinin önemli olduğunu belirtmişlerdir. Genellikle uyuz şikayetinin yoğun kaşıntı, dökülmeler ve oluşan kabuklu kabarcıklar olduğunu söylemişlerdir. Ayrıca kaşıntıların genellikle geceleri yoğunlaştığını belirtmişlerdir.

Acilde Uyuz Tedavisi

Acilde uyuz tedavisi için eğer kişinin cildindeki yaralanmalar ciddi seviyede ise uygun kaşıntı kesici uygulamalar yapılmaktadır. Ancak genellikle uyuzdan kaynaklı bir kişi acile başvurursa ciddi tedavi işlemlerinde bulunulmamaktadır. Bu nedenle en yakın zamanda cildiye bölümüne giderek detaylı bir tedavi alınmalıdır.

Uyuz olan kişilerin acile başvurmaları durumunda kişilerin uyuz olduklarının tanısı konulabilmektedir. Ancak uyuz hastalığı acil bölümünün ilgilendiği hastalıklardan biri değildir. Bu nedenle tanınız konulsa ya da konulmasa dahi sizden en yakın tarih için cildiye ile görüşmenizi isteyecektir.

Uyuz olanların yorumları cildiye doktoru ile görüşmeleri sonucunda kısa testler ile uyuz hastalığının anlaşıldığını belirtmiştir. Uyuz hastalığının tanısının konulmasının ardından doktorlar hastaları detaylı olarak bilgilendirmektedir. Bu durum sonucunda kişilerin kendilerine uyuz konusunda çok iyi bakmaları gerekmektedir. Doktor tavsiyelerini dinlemeyen kişiler uyuz tedavisinin çok daha uzun sürdüğünü söylemektedir.

Bebeklerde Uyuz Tedavisi

Bebeklerde uyuz hastalığı ile karşılaşılması mümkündür. Özellikle bebeğin sürekli olarak kaşınması, oluşan döküntülerden ve kaşıntı yaralarından anlamak mümkündür. Bebeklerde uyuz tedavisi için de gerçekleştirilmesi gereken işlemler bulunmaktadır. Bunun başında bebeğinizi doğrudan bir sağlık kuruluşuna götürmelisiniz. Uzman kişiler tarafından bebeğiniz için uygun merhem, krem ve losyonlar verilecektir. Bunun ardından;

 • Bebeğinizin kıyafetlerini mutlaka yüksek derecede yıkamalısınız. Yıkanmamış hiçbir kıyafeti bebeğinize yeniden giydirmemelisiniz.
 • Bebeğinizin yatağındaki bütün kılıfları çıkararak yıkamalı ve ütülemelisiniz. Bu işlemi her gün mutlaka tekrar etmelisiniz.
 • Bebeğinizin bütün kıyafetlerini iç çamaşırı ve çoraplar dahil olacak şekilde ütüleyerek giydirmelisiniz.
 • Bebeğinizin kendisini kaşımasını engellemek için eldivenler kullanabilirsiniz. Doktorunuzun size verdiği kaşıntı önleyici kremleri de düzenli olarak kullanmak size bu konuda yardımcı olacaktır.
 • Bebeğinize her gün ılık su ile duş aldırmalısınız. Temizlenmiş cildin üzerine ise doktorunuz tarafından verilmiş kremleri uygulamalısınız. Uygulamanın ardından masaj ile kremleri yedirmek önemlidir.
 • Bebeğinizi uyuz olduğu süreçte beşiği dışında kucağınıza alırken ya da başka bir alana koyarken battaniye, havlu gibi ürünler kullanmalısınız. Bu sayede uyuzun size bulaşmasını ve yayılımını azaltabilirsiniz.
 • Belirtiler ortadan kalksa dahi bu işlemleri birkaç gün daha uygulamaya devam etmelisiniz. Belirtilerin ortadan kalkması uyuz parazitinin ortadan kalktığı anlamına gelmemektedir. Ancak tedavinin başarılı bir şekilde ilerlediğini anlayabilirsiniz.
 • Kendi kıyafetlerinizi de pijamalar ya da ev kıyafetleri dahil ütüleyerek giymelisiniz. Böylece uyuz faktörünün ortadan tamamen kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Uyuz Olanların Yorumları

Beyaz Sirke Uyuz Tedavisi

Uyuz paraziti ile karşılaşıldığı zaman uygulanabilecek birçok tedavi bulunmaktadır. Özellikle doktorun önerdiği kremden sonuç alamayan ya da hastaneye gitmek istemeyen kişiler çözümü ev usulü çözümlerde aramaktadır. Halk arasında bilinen en yaygın tedavi ise beyaz sirke uyuz tedavisi olmaktadır. Bu beyaz sirkenin kullanımı ise şu şekildedir;

 • Öncelikle kaşınan bölge temizlenir. Temizlenen bölge havlu ile kurulanır.
 • Bunun ardından bir ölçü beyaz sirke ve bir ölçü su eklenir. Böylece sirkeli su karışımı elde edilir.
 • Elde edilen bu karışım pamuk ya da temiz bir bez ile kaşınan bölgeye uygulanır.
 • Bez bu bölgede yaklaşık 5 dakika bekletilir. Bunun ardından sirkeli su durulanır.

Ancak bu işlemi kaşınan bölgede yara var ise uygulamamalısınız. Sirke asitli bir yapıya sahip olduğu için yaralarınızın acımasına ve zarar görmesine neden olacaktır. Eğer yaralarınız yok ise bu yöntemi denemek sizin için bir kayıp olmayacaktır. Sirkeli su normal cildinize zarar vermeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu