Genel

Antikor Testi Nedir?

Antikor Testi Nedir?

Antikor testleri profesyonel testlerdir. Bu testi diğer test türlerinden ayıran bazı yanlar söz konusudur. Antikor testleri hastanın daha önce virüse maruz kalıp kalmadığını ve çeşitli hastalık belirtileri olup olmadığına bakılmasında uygulanır. Bu nedenle antikor testleri de ülkemizde yaygın olarak uygulanır.

Antikor Testi Kimlere Uygulanır?

Antikor testleri daha önceki dönemlerde hastanın corona virüse maruz kalıp kalmadığını ve bu durum neticesinde bağışıklık sisteminde güçsüzlük hasıl olup olmadığına bakılması amacıyla uygulanır. Bu nedenle diğer test türlerinde olduğu gibi antikor testleri de profesyonel doktor klinik merkezince uygulanır.

Test sonucunuz ise klinik merkezinin yoğunluğuna göre ortalama olarak 48 saat içerisinde sunulur. Corona virüs testleri gizlilik içerisinde uygulanarak hastalara sonucu gizlilik içerisinde aktarılır. Bu nedenle testlerinizi güvenle yaptırabilirsiniz.

En kaliteli testlerden olan antikor testi ve HSG filmleri profesyonel doktor klinik merkezinden uygulandığına herhangi riskleri yoktur. Bu nedenle açık emar gibi yöntemlerde sektörün en gözde özel doktorunu tercih etmeniz önemlidir.

Korona virüse daha önceki dönemlerde maruz kaldıysanız antikor testi yaptırabilirsiniz. Doğrudan corona virüs taşıyor ve virüs tipini öğrenmek istediğinizde doğrudan HSG filmi çektirebilirsiniz. Özetle tüm tıbbi testler sizlerin sağlığının korunması açısından uygulanır. Üstelik bu testler garantili olarak sunulur. Yani herhangi yan etkileri yoktur.

Antikor Testi Neden İstenir?

Antikor testleri belirttiğimiz üzere hastada sadece corona virüs olup olmadığı ve bu bakteriye bağlı olarak hasta bağışıklık sisteminde zayıflık meydana gelip gelmediğine bakılması için uygulanır. Bu nedenle antikor testi sadece bu gibi durumlarda istenir. Testin farklı hastalıkların takibi ve teşhisinde istenmesi söz konusu değildir. Tıbbi testlerinizi sadece uzman doktordan yaptırmanız tavsiye edilir.

Kalitesiz klinikler sizleri test konusunda mağdur bırakabilir. Bu gibi uygulamalar yüksek deneyim ve titizlik gerektirir. Amatör bir şekilde yapılan testlerden %100 garantili sonuçlar alınması oldukça güçtür. Testlerinizin aynı zamanda gizlilik prensibi üzerinden sunulması da önemlidir.

Bugün kalitesiz hekim kliniklerinde bu özellik yer almaz. Bu da doğal olarak hasta memnuniyetsizliğine neden olacaktır. Tıbbi testleriniz bugün son derece hijyenik ortamdan uygulanır. Bu nedenle test süreçleriniz boyunca enfeksiyona maruz kalmazsınız. Yöntem öncesi ya da sonrasında antikor testi yaptırabilirsiniz.

HSG Filmi Nasıl Çekilir?

HSG filmleri hızlı bir şekilde çekilir. Bu uygulama yüksek kaliteli cihazdan çekilir. Bu nedenle HSG filmleri çekimlerinde hata durumu söz konusu değildir. Önce hasta öyküsü alınır hemen akabinde hastada corona virüs olup olmadığına bakılır. Sonrasında HSG röntgen filmi çekimine geçilir. Tüm aşamalar 10 dakika içerisinde tamamlanır.

Ek ücret ödemeden hsg filmi çektirmeniz mümkündür. Tüm tıbbi testler bugün daha düşük fiyattan uygulanır. Böylece mali yönden bugün daha avantajlı olursunuz.

HSG Filmi Kullanım Alanları

HSG filmlerinin en temel özellikleri arasında kullanım alanlarının geniş olmasıdır. Bu uygulama üzerinden corona virüs olup olmadığınız ve bakteriye maruz kaldıysanız virüs türünün tespit edilmesi, çeşitli bulaşıcı hastalık bakteri türlerinin bulunmasında HSG testlerinden faydalanılır.

Açık Emar Nedir?

Açık emarlar ise, kapalı ortamdan uygulanan en iyi emar modelidir. Bu uygulama normal emarın bir üst modeli olarak da isimlendirilir. Bu nedenle açık emar en çok uygulanan profesyonel sağlık taramasıdır. Bu kapsamda hem açık emardan hem de antikor testinden faydalanabilirsiniz.

Açık Emar Fiyatları

Doktorunuzun kurumsal sitesinden güncel açık emar fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Uygulama fiyatlarına baktıktan sona antikor testi uygulaması için doktorunuzdan randevu alabilirsiniz. Diğer sağlık uygulamalarında olduğu gibi açık emarların fiyatları da her yıl güncelleniyor. Bu nedenle HSG filmi fiyatları ayrıca bakabilirsiniz. Tıbbi test fiyatları bugün her bütçeye hitap eder. Özellikle özel hastanelere oranla özel doktor kliniklerinde bu testler indirimli fiyattan uygulanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu