Genel

Burun Dolgusu ve Dolgu Yöntemleri

Burun Dolgusu ve Dolgu Yöntemleri

Ameliyat olmadan burnun daha estetik hale gelmesi burun dolgusu ile mümkün olabilir. Yüz için yapılan dolgu işlemi burun için de söz konusudur.

Burnuyla ilgili estetik kaygısı olan herkes burun dolgusu işlemini yaptırabilir.

Burnun estetik bir orana kavuşması için belirlenen alanlara sıvı enjekte etme yoluyla burun dolgusu yapılır. Öncesinde ise uyuşturucu bir krem sürmek yeterlidir.

Burun Dolgusu Neleri Yok Eder?

Genel itibariyle burun dolgusu yaptırmak asimetrik görüntüyü ortadan kaldırır ve altın orana en uygun şekli yakalamaya yardımcı olur. Boşlukların doldurulması sağlar, kemerli burun ya da burun ucu sorunlarını ameliyatsız şekilde ortadan kaldırır.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Acı hissi minimumdadır ve estetik operasyonlara kıyasla daha ekonomiktir. Geçici bir görünüm olduğu unutulmamalıdır ve dolgunun tekrar yapılabilme özelliği vardır.

Burun Dolgusunu Kimler Yapmalı?

Orantı, boşluk, çöküklük durumlarında daha sağlıklı bir görünüm elde edilebilir.

Burun Dolgusunu Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Her işlemde olduğu gibi burun dolgusunda da alkol ve sigara tüketimi önerilmez. İşlem sonrası buruna değecek işlerden ve her türlü temastan kaçınmak gerekir.

Dolgu için Hangi Malzemeler Kullanılır?

Dolgu işlemi için vücut yağından yararlanılabileceği gibi hyalüronik asit kullanımı da yaygındır. Kişinin tercihine bağlı olarak işlem yapılabilir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Malzeme kalitesi unutulmamakla beraber ortalama bir buçuk yıla kadar etkisi sürdüğü bilinir. Metabolizma ve dolgu cinsi sürede değişiklik yapabilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Gözle görülür oranda gözaltında aydınlık ve taze bir görünüm veren gözaltı ışık dolgusu bu bölgeye özel olarak hazırlanmış maddenin enjekte edilmesiyle gerçekleşir. Kırışıklık ve çöküklük bu uygulamayla sona erer.

Gözaltı Işık Dolgusu Neden Uygulanır?

Sık karşılaşılan problemlerden olan kırışıklık, morluk ve yaşlı görünüm son derece basit bir işlemle son bulacağı için tercih edenlerin sayısı hayli fazladır.

Gözaltı Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Estetik dünyasının en rağbet gören müdahalelerinden biri olan gözaltı ışık dolgusu 18 yaşını dolduran herkesin yaptırabileceği bir uygulamadır. Gözaltı morlukları ve yıpranmış bölge bu işlemle giderilebilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Vücudu etkileyecek orandaki sıcak ve soğuk su bu dönemde temas etmemelidir. İşlem sonrası ağır sporlardan ve ani hareketlerden 1 hafta uzak durulması tavsiye edilir.

Işık Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Genel anlamda gözaltı ışık dolgusu, cildin ihtiyacı olan kolajenin harekete geçmesini sağlayarak aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ekonomik ve hızlı bir işlem olduğu için de avantajlıdır.

Gözaltı Işık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Kişinin bünyesine bağlı olmakla birlikte yaklaşık olarak 18 aya kadar ışık dolgusunun kalıcılığından bahsetmek mümkündür.

Dolgu Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönülür?

Her işlem sonrası oluşabilecek morarma şeklindeki şikâyetler yaklaşık olarak 3 gün içinde son bulur ve gözaltı ışık dolgusu sonrası normal hayata hemen dönülebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu