Genel

Burun Estetiği Nedenleri Nelerdir?

Burun Estetiği Nedenleri Nelerdir?

Genetik olarak kemik eğriliğinin olması, kişinin burun şeklini beğenmemesi, yüz hatlarına göre daha büyük bir burun boyutunun olması, nefes almada zorlanma ve estetik olarak kişinin burun şeklinden rahatsız olması başlıca burun estetiği nedenleri arasında yer alır.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun üzerinde bulunan sorunların anestezi altında cerrahi olarak giderilmesi işlemine rinoplasti yani burun estetiği denir. Cerrahi operasyon olduğu için iyileşme süresine ihtiyaç duyulur. Burun dokusu kesilir ve kemiklerine müdahalede bulunur. Günümüzde kullanılan iki farklı teknik vardır.

Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Ameliyatın nasıl yapılması gerektiğini var olan deformasyonlar belirler. Burun kemiğinde sorun olmayan kişiler için genellikle kapalı operasyon tercih edilir. Ancak nefes alma sorunu yaşayan ve burun kemiğinde ciddi deviasyonu bulunan hastalara mutlaka açık operasyon yöntemi uygulanmalıdır. Cerrah gerekli fiziki muayeneyi yaptıktan sonra operasyon yöntemine karar verir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Kemik ve hormon gelişiminin tamamlanması için kişilerin 18 yaşını doldurması gerekir. Bu nedenle burun estetiği olmak isteyen kişilerin tıbbi bir sorunluluk olmadığı sürece 18 yaşını doldurmaları beklenir. Erken dönemde ameliyat olan kişilerde operasyon sonrası burun çökmesi sorunları yaşanabilir.

Burun Yapısı Nedir?

Burun yapısında 3 adet kemik ve 3 adet kıkırdak bulunur. Bu yapıların şekli ve hacmi kişinin genetik faktörlerine göre değişiklik gösterebilir. Ailesinde burun deviasyon sorunu olan kişilerde genellikle nefes alma ve burun şeklinde sorunlar gelişir. Bu nedenle cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyarlar.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Burun estetiği fiyatları işlemin yapıldığı hastane, kullanılan ameliyat yöntemi ve işlem sonrası hastanede yatış gibi kriterlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle ameliyat olmak isteyen kişiler burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hastane ile birebir görüşmelidir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında uygulanır. Cerrahi bir müdahale olduğu için mutlaka ameliyathane ortamında yapılır. Cerrahların daha rahat çalışması ve işlem sonucunun başarı oranının artırılması için açık ameliyat yöntemi genellikle tercih edilir. İşlem süresi ortalama 90 dakikadır.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun kemiğinde eğrilik olması, burun ucunun düşüklüğü, burun deliklerinin normalden fazla olması, burun hacminin yüz orantısına göre çok büyük olması ve rahat nefes alamama durumlarında burun estetiği uygulanır. Burun estetiği fiyatları belirlenirken ameliyat nedeni dikkate alınan bir husus değildir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Genel sağlık durumu yerinde olan ve burun şeklinden rahatsız olan herkese istediği zaman burun ameliyatı yapılabilir. Cerrahi bir operasyon olduğu için kişinin genel sağlık durumu önemlidir. Kanser hastaları, hamileler, lohusalar, otoimmün hastalığı olanlar için operasyon önerilmez.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Estetik operasyonlarının sonuçları kişinin yaşına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle ameliyat sonucunun başarılı olması ve komplikasyon gelişiminin engellenmesi için hastaların 18 yaşını doldurmaları gereklidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Yaşanan teknolojik gelişmeler plastik cerrahi operasyonlarında farklı yöntemlerin kullanılmasına imkan tanımıştır. Rinoplasti tekniği olarak kullanılan 2 farklı yöntem mevcuttur. Kullanılan yönteme göre burun estetiği fiyatları değişiklik gösterir.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlk 1 hafta kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. İlk 24 saat düzenli olarak buz uygulaması yapılmalıdır. Doktorunuz hastane yatışı önerdiyse mutlaka tavsiye edilen süre boyunca hastanede yatılmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları her hastanede farklıdır. Hastanenin konumu hekimin branşı, işlem maliyetleri ve ameliyat süresi gibi durumlar işlem maliyetlerini değiştirir. Bu nedenle burun estetiği fiyatları belirlemesinde sabit tutarlar olması beklenemez.

https://www.draysesezim.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu