Genel

Burun Estetiği Operasyon Süreci

Burun Estetiği Operasyon Süreci

Burun estetiği günümüzde oldukça yaygın olan bir ameliyattır. Süresi ise yapılacak işleme ve uygulanacak yönteme göre farklılık gösterir. Burun şekillendirme, burnu sıradan bir özellikten güzel bir görünüme dönüştüren bir plastik cerrahi işlemdir.

Rinoplasti, burun üzerinde yapılan en yaygın plastik cerrahi işlemdir. Yani burun estetiği sıradan bir burnu güzel bir buruna dönüştüren estetik bir ameliyattır. Bu nedenle hem doktorlar hem de hastalar doğal özelliklerini estetik ameliyatlarla iyileştirmeye çalışmaktadır. Rinoplasti olarak bilinen bu işlem son yıllarda oldukça yaygın hale gelmiştir. Burun estetiği ise sağlık merkezine, hastaneye, hekime göre değişebilir.

 Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Nasıl Yapılır?

İnsanlar için işlevsel burunlara sahip olmanın ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde doğal özelliklerdeki sapma, estetik ameliyatlarla düzeltilmezse yıkıcı olabilir. Farklı yöntemler olduğundan operasyonun uygulanışı değişebilir.

 Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burnun doğal özelliklerinin bozulması, hastalar ve aileleri için büyük zihinsel ve fiziksel strese neden olabilir. Bu nedenle doktorların burun estetiği işlemleri sırasında ve sonrasında hastalarını rahat ettirmeleri gerekmektedir.

Bunu yapmak için doktorlar, ameliyattan önce ele almaları gereken herhangi bir tıbbi durumu belirlemek için genellikle hastaları üzerinde ameliyat öncesi değerlendirmeler yaparlar. Daha sonra, hastalarının burunlarına rinoplasti işlemleri yapmadan önce kaygı düzeylerini kontrol etmek için gerekli ilaçları vereceklerdir. Daha güzel bir burun isteyen herkese uygulanabilir.

Burun Yapısı Nedir?

Burun şekillendirme, uygun ameliyat öncesi ve sonrası bakım önlemleri ile hastanın kaygı düzeylerini azaltırken sıradan burunları güzel burunlara dönüştüren önemli bir prosedürdür. Burun yapısında kemik ve kıkırdaklar bulunur.

Burun Estetiği Maliyeti Nedir?

Rinoplastinin hastalar için hem acil hem de uzun vadeli faydaları vardır. Yaygın faydaları arasında horlamayı, burundaki tıkanıklıkları ve kronik sinüs enfeksiyonlarını azaltmak yer alır. Burun estetiği fiyatları yöntem ve benzeri unsurlara bağlı olarak değişir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Doktorlar rinoplastiyi kesme veya septoplasti gibi farklı yöntemlerle gerçekleştirirler. Ayrıca plastik cerrahlar tüm hastalar için tek tip bir işlem uygulayabilir veya işlemi hastanın ihtiyaç ve beklentilerine göre düzenleyebilir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Rinoplasti, burnunuzun şeklini ve yapısını değiştirmek için yapılan bir ameliyattır. Nefes almayı ve burun görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. Burun eğriliği olan hastalar, düzeltme için rinoplasti isteyebilirler. Burun estetiği, sinüs enfeksiyonu gibi belirli tıbbi durumların tedavisinde de kullanılabilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Prosedür, eğri bir burnu düzeltmek için küçük değişiklikler yapmayı içerir, böylece ağrıya neden olmadan nefes almak daha iyidir. Nefes sorunu olanlara veya daha iyi bir burun görünümü isteyen herkese rinoplasti yapılabilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Rinoplasti için yaş sınırı yoktur. Ancak belirtmek gerekir ki doktorlar 18 yaşından sonrasını tavsiye ediyor. Çünkü burun gelişimi genç yaşlarda devam ediyor.

Burun Estetiği Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Burun estetiği cerrahları tarafından gerçekleştirilen işlemler, her hasta için istenen sonuçlara göre değişiklik göstermektedir. Burun estetiği yöntemleri arasında açık rinoplasti, kapalı rinoplasti, endoskopik, tamponsuz gibi yöntemler yer alır.

Burun Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Rinoplastinin bazı ortak hedefleri arasında burun deformitelerinin düzeltilmesi, nefes alma sorunlarının önlenmesi ve eğri burnun neden olduğu yüz ağrısının azaltılması yer alır. Operasyon sonrasında burnu korumak, baskı yapmamak, verilen ilaçları kullanmak ve doktor talimatlarına uymak gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları

Doktorlar genellikle nedeniyle burun anormallikleri olan hastalara veya daha iyi burun görünümü isteyen kişilere rinoplasti uygularlar. Muayene ile yöntem belirlenir ve burun estetiği fiyatları kişiye bildirilir.

https://www.doktorkbb.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu