Genel

Burun Estetiği (Rinoplasti) Merak Edilenler

Burun Estetiği (Rinoplasti) Merak Edilenler

Burundaki bozuklukların estetik işlemlerle giderilmesi burun estetiği olarak adlandırılır. Burun estetiği yaptırdığınız zaman hem sorun yaşamadan kolay bir şekilde nefes alabilir hem de istediğiniz güzel görünüme sahip olabilirsiniz. Burun estetiği hakkında araştırma yaptığınız zaman eski yöntemler kadar zorlayıcı olmadığını öğreneceksiniz.

Gelişen teknolojiler sayesinde cerrahların işi çok daha kolaydır. Plastik cerrahların uzmanlık alanında olduğu için burun estetiği yaptıracağınız zaman onlarla iletişime geçmelisiniz.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı Nedir?

Rinoplasti olarak adlandırılan bu estetik operasyonda, burnun içindeki kemik ve kıkırdaklar aracılığıyla şekil bozuklukları giderilir. Burun estetiğinin rinoplasti dışındaki adlandırması nazoplasti şeklindedir. Estetik operasyonlar arasından en çok talep göreni olduğunu söylemek yanlış olmaz. Burnunuzdaki sorun doğuştan olabilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Doğuştan burun şeklinizde bozukluk yoksa, sonradan ya da travma sebebiyle meydana geldiyse yine burun estetiği yaptırmanızda sakınca yoktur. Bazı insanlar burnundaki şekil bozukluğu gözüne iyi hitap etmediği için rinoplasti yaptırmak ister. Fakat kötü bir görünüme sahip olduğu düşünmüyorsanız bile sağlık problemi yaşadığınız zaman burun estetiği yaptırmanız gerekli olabilir.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun ucunun kalkık olması problemini yaşayan kişiler burun estetiği hakkında araştırma yapar. Bunun gibi burun ucunun sivri yapıda olması da yaygın olarak görülen şekil bozuklukları arasında yer alıyor. Burun ucundan dolayı şekil bozukluğu yaşayan kişilerin burun ucu estetiğini öğrenmesi gerekir. Alanında uzman kişilerle görüştüğünüz zaman daha doğru bilgi edinirsiniz.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Uygulanan burun estetiğinden 6 saat sonra mide bulantınız yoksa su içmenizde sakınca olmaz. Bu süreçten sonra çorba ve sulu gıdaları tüketmeye başlayabilirsiniz. Ameliyattan sonra birkaç gün sıvı gıdalarla beslenmeye devam etmelisiniz.

Burun (Rinoplasti) Estetik Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Olur?

Cerrah, burun estetiği bittikten sonra burnun korunması için tampon yerleştirir. Tamponlar 1-2 gün bekledikten sonra çıkarılabilir. Cerrahın burun sırtına yerleştirdiği kalıbın bir hafta sonra çıkarılması daha doğru olacaktır. İyileşme sürecindeki detayları burun estetiği fiyatları görüşmesinde plastik cerrahınıza sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.

İstanbul’da Kaç Gün Kalmalı ve Kaç Gece Hastanede Kalmalıyım?

Rinoplasti yaptıracak kişilerin en çok merak ettiği konulardan bir başkası İstanbul’da ne kadar kalmaları gerektiğidir. Şehir dışından İstanbul’a burun ameliyatı yaptırmak için gelen çok sayıda hasta mevcuttur. Bu sebeple böyle bir sorunun yaygınlık kazanması normal karşılanır. Ameliyattan sonra yaklaşık 7 gün İstanbul’da kalmak sağlığınız açısından uygundur.

Hasta Ne Zaman Taburcu Olur?

Taburcu olma süresi her hastada aynı değildir. Eğer burun estetiğinden sonra anormal bir durum yaşanmazsa aynı gün taburcu edilmenizde problem yoktur. Fakat sağlık sorunu yaşanırsa doktor bir gün hastanede istirahat ettikten sonra taburcu olmanızı daha uygun bulacaktır. Bu sebeple doktorun tavsiyelerini dikkate alarak hareket etmenizde fayda var.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur Mu? Morluk Ya Da Şişkinlik Olur Mu?

Genizden kan sızıntısı olması burun estetiği sırasında ve sonrasında sizi endişelendirmesin. Tıpkı ağrı yaşayabileceğiniz gibi bu durum da gayet normaldir. Genizden akan kanı farkında olmadan yutarsanız mide bulantısı sonucunda kusabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları

Son zamanlarda burun estetiği fiyatları hakkında araştırma yapan kişi sayısı giderek artış gösteriyor. Siz de fiyatları araştıracaksanız aynı zamanda plastik cerrahın başarı durumuna bakmanız çok önemlidir. Bazı kişiler sadece fiyatları araştırarak operasyona girdiği için beklentisini karşılamayan sonuçlarla karşılaşıyor. Böyle bir sorun yaşamamak için burun estetiği fiyatları haricindeki bilgileri de araştırmalısınız.

https://serifyavuz.com/burun-estetigi-rinoplasti/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu