Genel

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Toplumda burun estetiği olarak bilinen rinopasti taşıdığı özellikler bakımından en kaliteli estetik ameliyatlar arasında yer alır. Bu yöntem üzerinden çeşitli burun problemleri kolayca tedavi edilir. Çünkü rinoplasti %100 garantili bir şekilde uygulanır. Bu doğrultuda ise, kusursuz bir burun şekli sunar. Bugün burun estetikleri ameliyatlarından artık erkekler de yoğun olarak faydalanıyor. Her yaştan erkekler bu ameliyat türü üzerinden ideal bir burun yapısı elde ediyor.

Bunun haricinde bugün burun estetiği daha düşük olarak sunuluyor. Böylece bireyler ekonomik anlamda avantajlı kalıyor. Burun estetiklerinde dikkat edilmesi gereken tek noktaysa, en iyi özel doktor klinik merkezinin tercih edilmesidir. Kalitesiz e güvenilir olmayan kliniklerinden uzak durulmasıdır. Çünkü burun estetikleri başlı başına uzmanlık gerektirir. Bu ameliyat türünde görev alacak olan hekimin deneyimli olması son derece önemlidir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Neden Uygulanır?

Burun estetikleri özet olarak burundaki biçim sorunlarıyla burun içindeki etlerin alınmasını kapsar. Bu nedenle burun estetiği geniş içeriklidir. Bu ameliyat türü üzerinden daha ince bir burun yapısı elde edilir.

Bu kapsamda burun estetiği fiyatları ameliyattan önce inceleyebilirsiniz. Burun estetikleri modern bir ameliyathane ortamından uygulanır. Bu nedenle hastanın enfeksiyona maruz kalması söz konusu değildir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri bugün daha pratik bir şekilde uygulanır. Burun kenarlarından kesiler açılır. Bu kesiler üzerinden neşter cihazı üzerinden burun içerisinden giriş sağlanır. Hemen akabinde bu alanda yer alan burun kemik veya kıkırdak dokusunda törpüleme işlemi gerçekleştirilir. Böylece birkaç saat içerisinde buruna yeni şekli verilir.

Burun estetikleri ameliyat süreçleri ise farklı olabiliyor. Burundaki problem ve uygulamanın yapıldığı klinik merkezi uzmanlığı sürecin etkilenmesinde rol üstlenir.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri özellikle de burun yapısından memnun olmayanlara ve burun içinde etler olanlara uygulanır. Bunun haricinde rinoplasti, keyfi olarak yaptırılması tavsiye edilmez.

Çünkü burun estetiği fiyatları sadece bu ameliyata gerçek anlamda ihtiyacı olanlara sunulur. Bugün burun estetikleri ileri yaş grubundaki insanlar için de uygulanabiliyor.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri özellikle nefes alışverişini etkileyen burun içi etlerin meydana gelmesi ve burunda ciddi anlamda kötü bir görünüme neden olabilecek şekil bozuklukları meydana gelmesi gibi durumlarda yapılmalıdır. Bu durumların aksine estetik ameliyatı yaptırılması mantıksız olabiliyor. Bu nedenle uzmanlar bu durumlar haricinde burun estetikleri yaptırılmasını tavsiye etmiyor.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiklerinden öncesinde dikkat edilmesi gerekenler mevcuttur. Ameliyatınızın yüksek başarı üzerinden geçmesi önemlidir. Bu nedenle estetik işleminden 24 saat öncesinden yağlı beslenmemeye ve kalitelim uyku geçirmeye özen göstermelisiniz. İşlemden önce kesinlikle sigara ve alkolden de uzak durmanız tavsiye edilir.

Burun estetiği ameliyatı öncesinde mutlaka doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Yüksek tansiyon ve diyabet gibi ciddi hastalıklarınız varsa ameliyat öncesinde hastalıklarınız ve kullandığınız ilaçlar hakkında mutlaka doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiklerinden öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrası da önemlidir. Bu kapsamda ameliyattan sonrasında da doktorunuzun tüm talimatlarına uymanız burun sağlığınızın korunması açısından hayati bir önem arz eder. Burun estetikleri ameliyatları sonrasında ilk olarak burnunuzun yeniş şeklini alabilmesi ortalama olarak 6 ayı bulabiliyor.

Bu süreç bazı hastalarda ise 1 yıla dek uzayabiliyor. Ameliyattan sonraki ilk 1 aylık süreç önemlidir. Bu süreç zarfınca burnunuzu darbelerden korumanız gerekir. Takılan burun tamponuna dokunmamanız ve doktorunuzun belirtmiş olduğu zaman diliminde tamponun alınması için doktorunuza başvurmanız gerekir.

Burun Estetiği Fiyatları

Dikkat etmeniz gerekenler arasında burun estetikleri fiyatları düşük olmasıdır. Bugün halen birçok doktor klinik merkezlerinde rinoplasti ameliyatları yüksek fiyatlar üzerinden uygulanır. Bu da hasta memnuniyetsizliğine neden oluyor. Burun estetikleri fiyatları düşük olması sizlerin huzurlu bir şekilde ödeme yapmasını sağlar. Estetik ve plastik merkezi sitesinden burun estetiği randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz.

https://mustafaaydinol.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu