Genel

G5 Masajı

G5 Masajı

Bu, fazla yağın biriktiği herhangi bir alanda yapılabilir. Özellikle g5 masajı baldır, basen, basen gibi bölgelerde tercih edilir. Seansların yoğunluğu ve sayısı uygulama alanına göre değişir. Selülit oluşumu kalça, basen, karın ve uyluk gibi bölgelerde daha sık görülür. Bu masaj yöntemi ile tedavi edilebilen selülit oluşumu kadınlarda erkeklere göre daha fazla görülmektedir. Bu masaj yöntemi genellikle karın ve kalça bölgesine yapılır.

G5 Masajı Avantajları Nelerdir?

Geleneksel olarak selülit tedavisinde kullanılan g5 masajı aynı zamanda bölgesel incelme saçlarında da etkilidir. Kısa sürede tüm vücudun sağlığına kavuşan son derece etkili bir masajdır. Cildi daha esnek hale getirir.

Masaj sayesinde kişinin stresi de azalır. Fiziksel faydalarının yanı sıra zihinsel rahatlama da sağlar. Vücuttaki ödem ve toksinlerin atılmasına yardımcı olan bir masajdır. Yağ yakmak vücuttaki kemik kütlesini arttırır. Metabolizmayı hızlandırır ve daha hızlı kilo vermeyi sağlar. Ayrıca vücuttaki yaşa bağlı kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

G5 Masajı Fiyatları

Bölgesel zayıflama uygulamasında yer alan ve ilk seanstan itibaren etkili olan g5 masajı, fiyatına göre herkese hitap edecek şekilde sunulmaktadır. Seans sayısı kişinin yağ düzeyine ve selülit durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Ulthera Nedir?

Ulthera veya ultherapy, diğer cerrahi olmayan yöntemlerle, unipolar radyo frekans, bipolar radyo frekans ile elde edilemeyen 3mm cilt ve 4,5-5mm derin dokuya ulaşabilen bir tedavidir ve lazer, kollajen üretimini aktive ederken odaklanmış ses dalgalarını kullanır.  Bu tekniklerin ve dalgalara göre görüntüleme ultrason dalgaları ile kullanılan, cilde zarar vermeden ve bağ dokularını etkilemeden 5 mm altına odaklanan yakınsak bir ultrason cihazıdır.

Kullanılan cihazlara göre ulthera fiyatı değişir. Uygulama işlemi sırasında cilt altı dokusu bir dikiş makinesi gibi harekete geçirilir. Ulthera ile elmacık kemiklerini sıkılaştıran veya kaldıran, tedavi edilen cilt ve alttaki dokuların süresi ve şiddeti sonucunda gevşeyen, yumuşatan ve sarkan cerrahi olmayan bir işlemdir.

Ulthera ile cilt ve cilt altı bağ dokusunun güçlenmesi ve aktivasyonu ile ortaya çıkan, uygulama alanına göre değişen 30-60 dakikalık bir tedavi süresinden sonra sonuçlar alınır. Ciltlerin yapısına uygun müdahalelerin ulthera fiyatı farklıdır.

Ulthera Nasıl Yapılır?

Ulthera’yı kullanırken, ameliyatsız yüz germe yanak estetiği, dönüştürücü adı verilen ultrasonik bir başlığın cilt ile temas ettirilmesini ve cilt ile cilt altı dokusunun cihazın monitöründe görüntülenmesini içerir. Bu sayede uygulama görsel olarak tamamlanmış olur.

Aynı zamanda daha sonra cildin 4,5 mm ve 3 mm altına odaklanan termal odağı odaklamak için kullanılır, bu da cilt üzerinde olumlu bir etki yaratır. Uygulamadan dolayı cilt yüzeyinde herhangi bir etkisi yoktur. Ulthera ürterapi işlemi sırasında cilt altı dokusu ekranda gösterilir ve sadece ameliyat sırasında görülebilir. Cilde ulaşan enerji sayesinde tahriş artar, cilt altı dokusu yenilenmeye başlar ve yenilenme başlar.

Ulthera Kimlere Uygulanır?

Ulthera için adaylar genellikle hafif ila orta derecede gevşek cilt belirtileri sergileyen 30 yaşın üzerindeki kişilerdir. Örnek uygulama alanları; kaş düşmesi, kaz ayakları, çene ve çene sarkmaları, boyun ve dekoltede hafif kırışıklıklar.

Uygulama tüm cilt tipleri ve renkleri için uygundur. Özellikle cerrahi olarak hazırlanmayan veya ameliyatsız yüz rekonstrüksiyonu isteyen hastalar en iyi adaylardır. Yüz ve boyun gerdirildikten sonra destek yöntemi olarak da farklı ulthera fiyatı ile teknikler kullanılabilir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Lipoliz, yağları parçalamak için kullanılan terimdir ve soğuk lipoliz, yağları parçalamak için yüksek sıcaklıklar kullanan topikal bir zayıflama yöntemidir ve aslında işlemin adıdır. Adı CRYO Lipo’dur. Vakum başlığı tarafından yakalanan yumruk büyüklüğündeki yağ dokusu, belirli bir süre boyunca çevresi etrafında 360 derece yukarıdan kademeli olarak soğutulur.

İşlem -3 ila -7 derece arasında düşük bir sıcaklık kullanır ve minimum 45 dakika ve maksimum1 saat sürer. Vücudumuzu temizleyen lenf drenaj sistemi sayesinde donmuş yağ hücreleri vücuttan atılır. Seanslara göre yapılan işlemlerde soğuk lipoliz fiyatları değişir.

Soğuk Lipoliz Etki Ne Zaman Başlar? Kaç Seans Gerekir?

Soğuk lipolizin etki mekanizması ve adiposit apoptozu ile aktive edilir. Soğuk lipoliz için kullanılan özel bir cihazın etkisi ile yağ hücreleri -10 dereceye kadar soğutulur, 1 saat tutulur ve geri dönüşü olmayan bir şekilde kaybedilir ve kimyasal veya cerrahi müdahaleye gerek kalmadan bölgeden uzaklaştırılır.   Soğuk lipoliz etki süresi, ilk seans sonunda tanımlanan ilk 2 hafta olarak gerçekleşir. 4-12 hafta sonra ikinci seansın etkisi ile istenilen sonuçlara net bir şekilde ulaşılır.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Soğuk lipoliz uygulanacak bölgede herhangi bir kısıtlama yoktur. Vücudun herhangi bir yerindeki yağlara uygulanabilen soğuk lipoliz, yağın çözülmesinin en zor olduğu bölgelerde mükemmel sonuçlar elde edilebilmektedir. Yağlamanın meydana geldiği en zor alanlarda etkili sonuçlar alınabilir.

Sadece dengeli bir diyet ve egzersizle yağ yakmanın zor olduğu vücut bölgelerine soğuk lipoliz yaparak, yağ durumuna bağlı olarak birkaç tedavi ile ideal vücut şekline kavuşabilirsiniz. İdeal vücuda ulaşmak için bölgelere farklı teknikler soğuk lipoliz fiyatları ile uygulanır.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Kriyolipoliz seans sayısı uygulama alanı, kişinin beklentileri ve vücut ölçüleri gibi değişkenlere göre değişiklik gösterebilir. Bazı uygulamalar için bir seans kriyolipoliz yeterli olurken bazı durumlarda üç seansa kadar çıkabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Uygulamanın fiyatı hastanın boyuna, istenilen uygulama alanına, cinsiyete ve toplam seans sayısına göre değişir. Soğuk lipoliz uygulama maliyeti ve soğuk lipoliz fiyatları hasta ile birlikte başvuran uzmanın ilk konsültasyon muayenesi ile oluşturulan tedavi planına göre belirlenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu