Genel

Göz Sulanması

Göz Sulanması

Kişileri hastalıklardan koruyan aynı zamanda bağışıklık sisteminde önemli olan bir salgıdır. Halk arasında göz akması olarak da bilinmektedir.

Göz Sulanması Belirtileri Nelerdir?

Genel itibariyle göz sulanması meydana gelmeden kişilerin görüşlerinde bir bulanıklık olur, ileri seviyelerde morarma, şişlik, baş ağrıları da görülebilmektedir.

Göz Sulanması Teşhisi Nasıl Konulur?

Genel olarak göz sulanması rahatsızlığında teşhis için doktor tarafında kişiler muayene edilir. Muayene ilk olarak ışık altında gözlerin incelenmesi ardından da göz için olan tıbbi aletlerin kullanılmasıyla sonlandırılmaktadır.

Göz Sulanması Nedenleri Nelerdir?

Sulanma durumu kişilerde birçok farklı nedenden meydana gelebilmektedir. Bu nedenlerden bazıları kişi grip gibi enfeksiyon geçiriyorsa, hava fazla rüzgarlı ve aynı zamanda tozluysa, alerji durumları söz konusuysa, herhangi bir kaza geçirildiyse, iltihap meydana geldiyse veya kişiler herhangi bir şekilde gözlerine darbe aldıysa sulanma durumu görülebilmektedir.

Gözyaşı Kanalı Tıkanıklığı Neden Olur?

Gözyaşının akması için bazı kanallardan geçmesi gereklidir. Kanallar tıkalı olduğu takdirde akma gerçekleşmez. Kanallar kişide doğuştan meydana gelebilir, yasadığı travma sonucu oluşabilir, kişinin kullandığı ilaçlardan ve yoğun iltihaplanma durumlarından meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda göz sulanması da meydana gelmemektedir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaşlanma veya doğuştan meydana gelen göz kapağı sarkmaları görülebilmektedir. Bu sarkmalar kişilerin görüş açılarını kısalttığı gibi görünüşlerini de etkilemektedir.

Günümüzde göz kapağı estetiği oldukça kolay ve başarılı sonuçlar veren bir işlemdir. Her ameliyat işleminde olduğu gibi kişilerin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlardan en önemlisi ise ilaç kullanımıdır.

Kişi ameliyata girmeden doktor kontrolünde en az on gün öncesinde kan sulandırıcı ilaçların tamamını bırakmalıdır. Bırakmadığı durumlarda ameliyatı riske atmış olacağı için kişi ameliyat edilemez. Sigara ve alkol ürünleri kişiye zarar vereceği ve ameliyatı riske atacağı için ameliyat öncesinde kullanılmamalıdır.

Bu gibi durumlarda göz kapağı estetiği uygulanarak sarkmış bölge toparlanır bu sayede kişinin görüşü ve fiziksel görünümü düzeltilmektedir.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Göz kapakları vücut üzerinde bakıldığında kendisini en belli eden bölgedir. Yaş ilerlediğinde göz kapaklarında da yaşlanma meydana gelmektedir. Kendisini ise sarkma, morarma, kızarma, kırışıklık gibi belirtilerle göstermektedir. Bu belirtiler ardından doktor ile görüşerek sizler de göz kapağı estetiği işlemi geçirebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Göz kapaklarında belirli bir zaman sonra sarkma ve renk değişikliği meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda kişiler doktora danışarak estetik işlemi olabilmektedirler.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Estetik işlemi sonrasında göz iyi bir şekilde korunmalı ve enfeksiyon bulaşması engellenmelidir. Kişinin baş dönme gibi durumları olacağından ani hareket etmemelidir. Düz yastık değil yüksek yastık tercih edilmelidir.

Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis)

Doğumda veya sonradan göz kapağı düşüklüğü oluşabilmektedir. Kişilerin görüşünü etkilediği gibi görünüşünü de etkileyen bu rahatsızlık estetik işlemi ile düzeltilebilmektedir.

Göz Kapağı Düşüklüğünün (Pitozis) Belirtileri Nelerdir?

Genel kapsamda göz kapağı düşüklüğü meydana geldiğinde kişiler görüşüne bakmalıdır. Aynaya baktığında küçük bir düşüklükse kendisini belli etmemektedir. Bunun dışında geçmiş fotoğraflar ile karşılaştırma yapılarak düşüklük olup olmadığı anlaşılmaktadır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Asma ve güçlendirme yöntemi ile göz kapağı düşüklüğü tedavi edilmektedir. Tedavi yöntemi hastanın durumuna yani düşme ne derece ise ona göre karar verilmektedir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Kendiliğinden Geçer Mi? Nasıl Geçer?

Göz kapaklarında meydana gelen düşme rahatsızlığı kendiliğinden geçmemektedir. Kişilerin mutlaka doktor tarafından ameliyat edilmesi gereklidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu