Genel

Jawline (Çene) Dolgusu

Jawline (Çene) Dolgusu

Genel kapsamda Jawline dolgu daha güçlü, daha simetrik bir çene çizgisi oluşturmak için kullanılan işleme çene dolgusu denir. Jawline dolgu daha güçlü bir çene çizgisi; daha genç, daha canlı ve daha çekici yüz hatlarını simgeliyor. Kırışmış ve sarkmış bir çeneniz varsa veya çeneniz kısa ve yüzünüzün gerisinde kalıyorsa çene dolgusu tam size göre olabilir.

Jawline Dolgusunun Yüzdeki Etkileri Nelerdir?

Çene çizgisi dolgu tekniğinde daha belirgin ve daha iyi görünen çene çizgisidir. Ayrıca Jawline dolgu yüzdeki etkileri çene hattından sarkan gevşek derinin doldurulmasına ve bölgenin daha genç görünmesine yardımcı olur.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Genellikle jawline dolgu uygulamadan önce dolgu yapılacak alan çene çizgisi ile belirlenir ve bu alanda işaretlenir. Ardından bölgeyi felç etmek için lokal anestezik krem ​​uygulayın. İşlem sırasında çene çizgisi boyunca çeşitli noktalara az miktarda cilt dolgu jeli verilir. Çene dolgu tekniği, çapraz bağlı hyaluronik asit içeren bir dermal dolgu maddesi kullanır. Kişi için açılan ped cilt altına konulduğunda ağrı olmaz.

Jawline Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Genel kapsamda Jawline dolgu çene hattına uygulanmasıyla ilgili en garip konulardan biri ne kadar sürdüğüdür. İşlemin ortalama kullanım ömrü 1 ila 1,5 yıldır. Bu süre zarfında hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddeleri vücut tarafından yavaş yavaş cilt altında parçalanır. Bu süre geçtikten sonra çene çizgisi ameliyat öncesi görünümüne geri döner.

Jawline Dolgu ile Daha Genç Bir Görünüm Elde Edilir Mi?

İstediğiniz genç ve daha dolgun bir cilt görünümüne Jawline dolgu ile sahip olacaksınız.

Jinekomasti Neden Olur?

Genel anlamda jinekomasti, vücuttaki hormonal değişiklikler nedeniyle pubertal erkeklerde doğal olarak ortaya çıkabilir.

Genel kapsamda jinekomasti erkeklerde endokrin sistemin ana hormonu testosteron olduğu için östrojen ve progesteron hormonlarının bu sistemdeki etkileri çok zayıftır. Ancak çeşitli nedenlerle kandaki testosteron hormonu seviyesi düşerse veya östrojen hormonu seviyesi yükselirse erkek vücudundaki bazı dokularda değişiklikler olabilir.

Östrojen hormonunun artması nedeniyle erkek meme dokuları anormal şekilde büyür ve hacim olarak artar. Bu duruma jinekomasti denir.

Jinekomasti Tipleri Nelerdir?

Üç belirli tip vardır; karışık tipler, bezler ve lipomlar. Gerçek meme dokusu, glandüler tipte büyümeye neden olur, ancak lipom tipinde yağ dokusunu arttırır. Jinekomasti durumda hem meme dokusunda hem de yağ dokusunda artış olur. Genellikle karışık tiplerle karşılaşacaksınız.

Kimlerde Jinekomasti Görülür?

Ergenlik döneminde ortaya çıkan jinekomasti, ergenlik geliştikçe 6 ay veya 2 yıl gibi bir sürede düzelir. Erkeklerde meme büyütme için en tehlikeli yaş grubu 50 ile 80 yaş arasıdır. 50 yaş üstü erkeklerde jinekomasti riski artmaktadır.

Jinekomasti Belirtileri Nelerdir?

Hastalarda Jinekomasti jinekomastiye ek olarak bazı klinik semptomlar da gözlenebilir. Bu bağlamda jinekomasti gelişen hastalarda klinik tabloya aşağıdaki belirtiler eşlik edebilir:

  • Meme boyutunda ve hacminde artış,
  • Meme dokusunda gerginlik veya ağrı,
  • Meme ucundan akıntı, süt veya kan,
  • Meme ağrısı.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

Liposuction ile cerrah sadece meme yağını alarak glandüler dokuyu geride bırakır. Mastektomi tipi bir cerrahi işlemde meme dokusu bir cerrah tarafından tamamen çıkarılır. Bu ameliyat genellikle sadece küçük bir kesi ile yapılır.

Gıdı Estetiği Nedir?

Genel kapsamda gıdı estetiği, yaşla birlikte çene altındaki cildin elastikiyetini ve sıkılığını kaybetmesi veya buna bağlı olarak aynı bölgenin yağlanmasında artışlar meydana gelmesi nedeniyle doku sarkmasının bir sonucudur. Yaşam tarzı ve çevresel faktörler de dâhil olmak gıdı estetiği gidi altındaki cilt dokusunun incelmesi ve zayıflaması sonucu meydana geldiğine inanılmaktadır. Çene estetiği operasyonu ile düzeltilmektedir.

Gıdı Estetiği Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Lazer lipoliz ve konvansiyonel liposuction, 30 yaş üstü kişilerde meydana gelen yanak şekil bozukluklarında yaygın olarak kullanılmaktadır. 50 yaşından itibaren yapılan gıdı estetiği çene germe işlemi gerçekleştirir. Etkisi az ise lokal anestezi altında liposuction yapılır. Lazer lipoliz ile yanak derisini sıkılaştırın. Yanakların altındaki yağ hücreleri şişer ve vücut tarafından emilir.

Gıdı Estetiği İyileşme Süreci

Lazer lipoliz ile gıdı estetiği 3-5 gün, liposuction ile 1 hafta, yanak kaldırma ameliyatı ile 10 gün içinde hastalar normal hayata dönebilmektedir. Lazer lipoliz ve yağ aldırma işlemleri ile hasta iz bırakmaz.

Gıdı Eritme Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Cerrahi olarak gıdı estetiği ameliyatı yapılırsa hasta 5 gün sonra normal aktivitesine dönebilir.

Gıdı Estetiği Fiyatları

Ameliyatı yapan cerrahın tecrübesine göre gıdı estetiği fiyatları değişiklik gösterebilir. Ücretler ayrıca lokal anestezi mi yoksa genel anestezi mi kullanılacağına göre değişmektedir. Ayrıca gıdı estetiği bunun dışında yağ aldırma işleminin yapıldığı hastane de fiyatı etkileyen unsurlardan biridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu