Genel

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Cildin yenilenmesi ve gençleşmesi adına uygulanan karbon peeling cildin tüm akne, sivilce, ölü derilerden, lekelerden ve zararlı dış etken maddelerinden arındırılmasını sağlar. Karbon peeling uygulamasından önce cilt temizlenir.

Dermatolog tarafından gerekli muayene yapılır. Karbon solüsyon ince bir tabaka olarak yüze sürülür. 15 dakika kadar kuruması beklenir. İşlemin tamamlanmasının ardından cilt temizlenir.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Genel kapsamda; kırışıklıkları gidererek cildin genç görünümüne kavuşmasını sağlar ve cilt problemlerinin önüne geçmenize yardımcı olur. Ayrıca:

  • Cilt derinlemesine soyularak tazelenir
  • Cildin uyuşturulması sebebiyle acı ve sızı hissedilmez
  • Kimyasallar kullanılmadığı için doğal bir bakım sağlar

Bunun yanında; kolajen üretimini uyarmaya yardımcı olur ve yan etkisi yok denecek kadar azdır.

Karbon Peeling Öncesi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Cildinizde karbon peeling uygulaması öncesinde makyaj gibi yabancı bir madde olmaması gerektiğini bilmelisiniz. Uygulama öncesi cilt temizlenir ve karbon peeling uygulaması uygulanır. Sonrasında ise cildinizi bir müddet korumanız gerekecektir.

Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden ve dış etkenlerin temasından korumalısınız. Ayrıca, işlem sonrası makyaj yapmamalı ve 6 saate kadar su ile temas ettirmemelidir.

Karbon Peeling Fiyatları

Karbon peeling fiyatları seansa göre ve uygulanacak işleme göre değişir. İşlem öncesinde dermatolog tarafından muayene edilen cilt üzerinde ne gibi işlemler uygulanacak ona karar verilir. Merkezimizden karbon peeling fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi alabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kol, bacak, basen, karın ve göbek gibi bölgelerdeki fazla yağlar uzmanlar tarafından uygun görülen metot ve incelme cihazı kullanılarak kolay bir şekilde yok edilebiliyor. Egzersiz ve diyetin işe yaramadığı durumlarda bu teknoloji harikası cihazlarla incelmek son derece mümkün ve mutluluk vericidir. Kalıcı ve pratik sonuçlar sunan bu tekniklerle zayıflamak artık çok konforludur.

8 ile 16 saat arasında değişen seans sayılarına bağlı olarak değişen bölgesel zayıflama ile yaklaşık olarak 5-10 arasında kilo vermek mümkün. Harfiyen uyulan diyet programları ile 12 kiloya kadar vermek mümkün. Ancak burada amaç hızla kilo kaybı değil aynı zamanda kilo verip sıkılaşmakta önemlidir.

Vücudun belli bölgelerinde toplanmış yağ birikmelerini ortadan kaldırmak amacıyla teknolojik cihazların kullanılarak uygulandığı yöntemler bölgesel zayıflama işlemlerindendir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde sıklıkla tercih edilen zayıflama tekniklerinin başında soğuk lipoliz geliyor. Göbek, basen, bacak gibi bölgelerde son derece etkili olan bu yöntem ameliyatsız ve son derece başarılıdır. İkinci sırada radyo frekans uygulamaları geliyor. Bu yöntemde kullanılan radyo frekans dalgaları su molekülü ve iyonları harekete geçirmektedir.

Böylece, ısı artışı olmakta ve yağ doku zarları genişler. Hücrenin içine daha fazla oksijen ve su girerek yağ dokularının kendi kendine erimesi sağlanır. Bir başka yöntem ise lazer etkisiyle bölgesel incelmedir. Ayrıca, Emsculpt, Vanquish me,  Kavitasyon, liposuction ve saten vücut germe gibi yöntemler de kullanılır.

Bölgesel Zayıflama Çeşitleri

Genel kapsamda bölgesel zayıflama için tercih edilen birçok teknik ve yöntem olduğunu belirtmiştik. Ancak genel olarak bölgesel zayıflamanın iki çeşide ayrıldığını unutmamak gerek. Birincisi, cerrahi metotlar, ikincisi de cerrahi olmayan metotlardır. Bunların dışında bölgesel spor yapılarak da bu tekniklere ilave yapılabilir veya sıkı bir diyet uygulayarak bu yöntemlerle birlikte çok daha etkili sonuçlar elde edilebilir.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları

Günümüzde bölgesel zayıflama fiyatları için net bir rakam ifade etmek çok da doğru olmaz. Çünkü her uygulanan bölgesel zayıflama tekniğinin uzman tarafından belirlenen bir seans sayısı bulunuyor. Seans sayılarına bağlı olarak ve bölgesel zayıflama tekniğinin kullanılacağı bölgenin alanına göre uzmanın bir maliyet ortaya koyması gerekir.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Genel anlamda soğuk lipoliz yönteminde temel amaç yağların donarak parçalanması ve vücuttan o şekilde atılmasıdır. Soğuk lipoliz uygulama cihazına yerleştirilen uygun başlıklarla uygulama yapılan bölgede önce yağlar yakılır.

Ardından -7 dereceye kadar soğutularak yağların donması sağlanır. Donan parçalar kristalize olarak dağılır. Parçalanarak vücuttan atılır. Soğuk lipoliz yoluyla dilediğiniz beden ölçülerine kavuşmanız son derece mümkündür.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Çoğunlukla sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilen soğuk lipoliz kalp pili takılanlara, hamilelere ve kolesterolü yüksek olanlara ve obezlere uygulanması tavsiye edilmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu