Genel

Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylere Son

Lazer Epilasyon ile İstenmeyen Tüylere Son

Lazer epilasyon son zamanlarda tıbbın hemen hemen tüm dallarında kullanılmaktadır. Örneğin üroloji, oftalmoloji ve beyin cerrahisinde lazerlerin en yaygın uygulaması kuşkusuz lazer epilasyondur. Epilasyon için kullanılan lazerin mutajenik etkisi tespit edilmedi. Radyoaktif değillerdir. IPL ve fotoepilasyon cihazları lazer olarak kabul edilmez.

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen vücut kıllarını kalıcı olarak yok etmek için kullanılan lazer epilasyon, son yıllarda kadınlar arasında popüler bir yöntem haline gelmiştir. Lazer cilde zarar vermeden kıl köküne inerek kıl kökünün pigment yapısına (renklendirici) kadar inerek kıl kökünü ve beslenme damarlarını tahrip eder. Tüylerin kalıcı olarak alınması işlemine lazer epilasyon denir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

 Lazer epilasyonun yapılabileceği zaman kişinin ilk adet döneminin olduğu gün ile ilgilidir. Genelde 2 yıldır düzenli adet gören bir kişi lazer epilasyona başlamalıdır. Yani lazer epilasyona başlama yaşı 16-17 yaş arasıdır. Sonuç olarak, insan saçı maksimize edilir. Ancak sosyal endikasyonun olduğu durumlarda lazer epilasyona daha erken yaşta başlamak mümkündür. Lazer epilasyon kişiye özel bir uygulama olduğu için başlama yaşı kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Lazer epilasyon fiyatları özelinde uygulama prosedürü, bir tıp uzmanı tarafından yapılan değerlendirme ile başlar ve tedavi edilecek bölgeyi tüy ve cilt tipleri açısından inceler. Test sonucunda işleme uygunluğu, olası sonuçları ve yan etkileri insanlara iletilir. Ardından başvuru süreci başlar. Epilasyon için doğru lazer tipini seçmek çok önemlidir. Bu nedenle, lazer klinikleri üç epilasyon cihazının hepsini gerektirir: Bu cihazlar, nanometre cinsinden ışığın dalga boyuna göre adlandırılır.

 Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Üç tipi vardır. Ten renginize, saç tipinize, saç renginize ve diğer özelliklerine göre doğru olanı seçmek başarı oranınızı artıracak ve olası komplikasyon riskini azaltacaktır. Diode lazerler koyu ten ve açık renk tüylerde kullanılabilen ve etkili sonuçlar verebilen bir lazer türüdür.Diyot lazerlerin özellikleri aşağıdaki gibidir: Dalga boyu 810 nm olup, alexandrite lazerden daha uzundur.  Diğer lazer türleri ile görülmeyen açık renkli tüyleri etkileyebilir. Derin saçlar için etkilidir. Bir buz başlığı ile kullanıldığında ağrı azalır.

Alexandrite lazer siyah tüylerde etkili, güzel cilde sahip bir lazer türüdür. Alexandrite lazer işlevi aşağıdaki gibidir.  Dalga boyu 755 nm’dir. Kalıcı epilasyon ile uyumluluk için FDA tarafından onaylanmıştır.  Melanin tarafından sıkıca tutulduğu için koyu tenli kişilerde yanık gibi yan etkilere neden olabilir.  Koyu renkli tüylere karşı etkilidir ve yüz, sırt ve omuzlar gibi açık renkli veya zayıf tüylü bölgelerde diğer lazer türlerine göre daha az etkilidir.

Erkek Lazer Epilasyon Hizmetleri

 İşlem artık kadınlara göre daha kalın, daha koyu kıllara sahip erkekler için ağrısız ve çok daha rahat. Soprano Buz Lazer epilasyon sistemi ile erkekler istenmeyen tüylerden çok kısa sürede kurtulabilmektedir. Erkeklerde sırt en zor bölgedir, erkek lazer epilasyon fiyatları kıl yapısı daha incedir ve Alexandrite lazer epilasyon sistemleri ile istenilen sonuca ulaşmak çok zordur, çok ağrılıdır.

Erkekler için Hangi Lazer Epilasyon Türleri Yapılır?

Erkekler için lazer epilasyon çeşitlerini ve özelliklerini öğrendikten sonra aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurarak size en uygun yöntemin hangisi olduğunu anlayabilirsiniz. Cilt tonunuz: Kahverengi, buğday veya kumral bir tene sahipseniz ve saç renginiz koyu ise Alexandrite yöntemini tercih ederek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Duyarlılığınız: lazer epilasyon fiyatları erkekler için tüm lazer epilasyon yöntemlerinden kaynaklanan ağrı, sivrisinek ısırıkları veya iğne sokmaları ile kendini gösterebilir. Ancak ağrı eşiğinizin düşük olduğunu düşünüyorsanız ve hatta batma hissini hissedecekseniz buz lazer yöntemini tercih edebilirsiniz.

Diyot, cilt ile yakın temas halinde olduğu için soğutma etkisi ile çalışan bir yöntemdir. Saç çizginiz: Buz lazerleri en çok açık renkli saçlarda etkili olduğundan, eğer gür saçlarınız ve çok sayıda kökünüz varsa Alexandrite sizin için daha etkili bir tedavi olabilir.  Erkekler için en etkili erkek lazer epilasyon fiyatları olan Alexandrite ve Diodene özelliklerini inceledikten sonra ağrı eşiğinize, kıl kökü kalınlığınıza, kıl hacminize ve ten renginize göre bir seçim yapabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkek lazer epilasyon fiyatları kişinin kilosuna, cilt tipine, kıl tipine ve rengine, lazer epilasyonun yapıldığı bölgeye, tekniğe ve lazer epilasyonun yapıldığı kliniğe göre değişmektedir.

Tercih edilen merkeze ve kullanılan epilasyon cihazlarına göre 2022 lazer epilasyon fiyatı da değişmektedir. Bir tesis seçerken, sağladığı epilasyon ekipmanı ve hizmetlerine özellikle dikkat ederek bir maliyet değerlendirmesi gerekir. Erkekler ve kadınlar için lazer epilasyon fiyatları arasında küçük bir fark vardır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu