Genel

Mide Küçültme Ameliyatı

Mide Küçültme Ameliyatı

Midenin küçültülmesi ameliyatı aşırı yemek yeme isteğine neden olan anormal büyüklükteki midenin yeniden mide küçültme ameliyatı üzerinden küçültülmesidir.

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Bu ameliyat türünde görev alacak olan hekimin uzman olması son derece önemlidir. Bu bağlamda mide küçültme ameliyatı kolayca uygulanabilir. İlk olarak midenin fiziksel yönden muayene edilmesi gerekir. Midede herhangi bir sağlık sorunu olmamasına dikkat edilmelidir. Hemen akabinde ise uygun görülmesi durumunda mide tüpü veya balonu uygulanabilir.

Mide Küçültme Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Mide küçültme ameliyat yöntemleri tüpü ve balonlu ameliyat olmak üzere 2 farklı türdür. En uygun yöntem için doktorunuza başvurmanız yeterlidir.

Mide Küçültme Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Mide küçültme genellikle 50 ila 60 yaşına kadar yapılabilir. Hastanın bu yaşlarda herhangi bir hastalığı olmamasına ayrıca dikkat edilir.

Mide Küçültme Ameliyatı Süresi Nedir?

Mide küçültme ameliyatlarının süresi 1 saat ila 2 saat arasıdır. Ancak mide küçültme ameliyatı daha kaliteli doktor üzerinden yaptırıldığında bu süreçler daha da kısaltılabilir.

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Mide ufaltma ameliyatının fiyatları klinik merkezleri ve hastaneler arasında değişkenlik gösterir. Bu ameliyatı kaliteli bir doktor kliniğinden yaptırdığınızda doğal olarak daha düşük ödeme yapabilirsiniz. Mide ufaklaştırma ameliyatları özel hastaneler tarafından da uygulanıyor. Fakat bu sağlık birimlerinde ameliyat fiyatları daha yüksektir. Bu da sizlerin ekonomik anlamda dezavantajlı kalması demektir.

Mide ufaklaştırma ameliyatlarında sadece beklentilerinizi karşılayacak düzeyde en uygun güncel fiyatlar sunan kaliteli doktor klinik merkezi tercih etmelisiniz. Bu ameliyat türüyle daha enerjik bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Mide ufaklaştırma ameliyatlarıyla daha fit bir vücut elde edersiniz.

Tüp Mide Ameliyatları Neden Yapılır?

2022 yılında uygulanan tüp mide ameliyatı birçok sebeplerden dolayı yapılır. Bu ameliyat türü fazla kiloların yok edilmesi ve obezite hastalığının ortadan kaldırılması için uygulanır. Bu doğrultuda tüp mide cerrahisi en çok ihtiyaç duyulan tıbbi ameliyat türlerinden biridir.

Ameliyat sadece uzman doktor tarafından ve %100 garantili bir şekilde uygulanır. Bu bağlamda risk durumu minimumdur. Ameliyatın süresi bugün daha kısadır. İşlemin süresi maksimum 2 saati bulabiliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Mideye tüpün takılmasına tüp mide ameliyatı denir. Bu işlem doğrudan tıbbi ameliyat ortamında uygulanır. Yani midenin daha küçük olması açısından tıbbi tüp takılmasıdır. İşlem daha çok genel anestezi üzerinden uygulanır. Bu nedenle hastaların ameliyat süreci boyunca ağrı ve acı duyması söz konusu değildir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Obezite ve fazla kilolu olan herkese tüp mide ameliyatı başarılı bir şekilde uygulanır. Fakat ameliyattan önce hastalarda yüksek tansiyon ve benzeri gibi ciddi kronik hastalıkların olmamasına dikkat edilir. Özellikle 60 ve üzeri yaşlardaki hastalarda bu gibi durumlar öncesinde doktor onayı gereklidir.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık tüp mide ameliyatları yapılıyor. Bunun haricinde mide balonu uygulaması da uygulanabiliyor. Dolaysıyla en sık söz konusu iki cerrahi işlem yapılıyor.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Bu sorunun yanıtı net olmamakla birlikte başarılı bir şekilde tüp mide ameliyatları olanlar 30 günde 15 ve 6 ayda ise 50 kiloya kadar kilo verebiliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatları ortalama olarak 60 yaşına kadar uygulanabilir. Bu durumda hasta yaşının gerçek anlamda genç olması daha avantajlıdır.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Ameliyat öncesi ve sonrası önemlidir. Bu nedenle ameliyattan sonrasında da atılan kiloların yeniden geri alınmamasına dikkat edilmelidir. Bu bağlamda günlük aşırı yağlı besin ürünleri yerine daha düşük düzeyli yağ içeren gıdalar tüketilmelidir. Bol miktarda taze sebze ve meyveler tüketilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu