Genel

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite tedavisi için tüp mide ameliyatı ve yutulabilir mide balonları en etkili çözümler olabilir. Bu yönde doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olacaktır.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Obezite ameliyatından sonrasında hareketli kalınmalıdır. Ameliyatta atılan fazla kilolar yeniden alınmamalıdır. Bu doğrultuda fit beden yapısı korunmalıdır.

Obezite kilolarınızı yok etmek için obezite ameliyatı olabilirsiniz. Tıbbi bir ameliyat olan bu uygulama üzerinden sadece birkaç hafta içerisinde 50 kilo atabilirsiniz. Böylece özlediğiniz fit vücuda mide balonu üzerinden de kavuşabilirsiniz.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite cerrahisi ameliyatı birkaç hafta içerisinde etkisini gösteriyor. Bu kapsamda hastanın sabırlı olmasında fayda vardır. Ayrıca obezite ameliyatı sonrasında da uygulanabilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede Ne Kadar Kilo Atılır?

Obezite cerrahisinden 3 hafta içerisinde 50 kilo atılabilir. Böylece en ideal düşük kiloya sahip olursunuz.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkün?

Obezite cerrahisinden 1-2 gün sonrasında iş hayatınıza dönebilirsiniz. Bu doğrultuda iş hayatınız ameliyat üzerinden aksatılması mümkün değildir. Obezite cerrahisi aldıktan sonra hayatınızın daha pozitif olacağı garanti edilir. Doktorunuzdan ameliyat hakkında merak ettiğiniz her şeyi gizlilik içerisinde öğrenebilirsiniz.

Mide Balonu Nedir?

Avrupa ülkelerinden uygulanan mide balonu bugün ülkemizde de tercih ediliyor. Yöntem doğrudan mide üzerinden uygulanır. Böylece tüp mide ameliyatı gibi başarılı sonuç sunar. Ayrıca obezite ameliyatı gibi en faydalı obezite kilosu atıcı tedavisidir.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Mide balonları pratik bir şekilde ağızdan ya da mideden uygulanır. Bu nedenle mide balonu riski yoktur. Ya da talep edilmesi, hastanın durumu müsait olması halinde tüp mide ameliyatı ile birlikte uygulanabilir.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonları obezite kilosu atılması için mideye takılabilir. Bu uygulama başarılı olarak netice sunar.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonları ücretleri her yıl doktor klinikleri tarafından güncellenir. Bu nedenle bu dönemki güncel fiyatlara bakmanız tavsiye edilir. Mide balonları fiyatları devlet ve özel hastanelerde daha yüksektir. Bu nedenle hastalar daha çok özel doktor kliniği tercih ediyor.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatları adından da anlaşılacağı üzere mideye tüp yerleştirilmesidir. Özel tıbbi bir tüple ya da balonla mideniz küçültülür. Böylece artık obezite sorunlarına maruz kalma riskini azaltılır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüp mide ameliyatları obeziteye maruz kalanlara uygulanır. Global bir hastalık haline gelen obezite hastalığından kurtulmanın tek yolu obezite ya da tüp mide cerrahisi almaktır.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık tüp mide ve obezite ameliyatları uygulanıyor. Çünkü her iki ameliyat üzerinden de 50 kilo yok ediliyor. Hastalar daha kısa sürede hayal ettiği kalitedeki sosyal hayata devam ediyor. Obezite kilolarıyla başı dertte olanlar bu ameliyatları tercih ediyor.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

Tüp mide ameliyatları olanlar yaşam tarzlarına ve kliniklerin kalitesine göre en az 20 en fazla ise 50 kilo atabiliyor. Bu nedenle tüp mide ameliyatları obezite kilolarının en pratik bir biçimde yok edilmesine destek oluyor. Doğrudan tüp mide ameliyatı olabilirsiniz. Tüm tedaviler yüksek kaliteli ortamdan yapılır. Bu nedenle yan etkiler yoktur. Ayrıca tedavi sonrasında da ödemenizi hemen nakit yapabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Tüp mide ameliyatları yaş sınırlaması ortalama olarak 55 ila 65 aralığıdır. Daha ileri yaş grubundakilerin bu gibi ameliyatları yaptırmaması tavsiye edilir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonrasında kaliteli beslenmeye dikkat edilmelidir. Bu yönde gerekirse profesyonel diyetisyenden de destek alınabilir. Hareketsiz yaşamdan uzak durulmalı ve aşırı yağlı ürünlerden kaçınılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu