Genel

Oppo A96 İncelemesi

Oppo, Türkiye’de genel olarak orta seviye ve düşük seviye Android telefonlarla çalışıyor. Bu serinin yeni üyeleri gelmeye devam ediyor.

En yenilerinden biri de bu serinin amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz Oppo A96. Günlük işlerin üstesinden kolaylıkla gelebilecek performansıyla cep telefonu, Full HD+ çözünürlüğe sahip büyük ekranlı bir telefon isteyenlerin memnun kalacağı bir görsel deneyim vadediyor.

Kameralar açısından, arkadaki 50 megapiksel kamera, yüksek piksel sayısı olmadan imkansız diyenleri memnun edecek gibi görünüyor.

Oppo A96 Tasarımı Nasıl

Tasarım açısından Oppo A96 yeni bir şey getirmiyor. Burada, daha önce Oppo’nun telefonlarında gördüğümüz bir dizi tasarım ve malzemeyi göreceğiz.

Ancak olumsuz olmayın çünkü A96 gerçekten şık ve kullanımı eğlenceli bir telefon. Kontrol paneli, mat yüzeyi ile rahat bir tutuş için arkayı kaplar. Ayrıca parmak izi ve kir bırakmaması en büyük avantajlarından biridir. Telefonu daha rahat tutmak için arka kısım kenarlara doğru kavisli.

Sol üst köşede dikdörtgen bir kamera modülü var. Bu kamera fazla çıkıntı yapmadığı için telefon bir yüzeye konulduğunda pek bir etkisi olmuyor.

Ancak bu kamera çarpmasının etkisini tamamen ortadan kaldırmak için telefon kutusu ile birlikte gelen şeffaf silikon kılıfı kullanabilirsiniz. Bu kılıf sizi ekstra kılıf satın alma maliyetinden kurtaracak, telefonunuzu mükemmel bir şekilde saracak ve hoş tasarımına gölge düşürmeyecektir.

Oppo A96 inceleme: Donanım

Oppo A96’nın ekranı köşeden köşeye 6,59 inç uzunluğunda. Ekranın köşeleri, telefonun yuvarlak köşeleriyle eşleşiyor. IPS LCD ekran 1080 x 2412 piksel çözünürlüğe sahip. 20:9 en boy oranı ile ince ve uzun, daha çok dikey yönde kullanım, web sayfalarını görüntülemek ve iş için uygun görünüyor.

Ancak yatay olarak video izleme ihtiyacını da karşılıyor. 16:9 formatındaki videoları izlerken sol ve sağ taraflarda kalın çerçeveler oluyor ancak bu durumun bizi pek etkilemediğini söyleyebiliriz. Aşağıdan ve yukarıdan alan kaybetmeyenler için 16:9 formatındaki A96 ekran geniş bir görüş açısına sahip

. Ekrana kenardan baksanız bile ekranda neler olduğunu görebiliyorsunuz, parlaklıkta pek bir düşüş yok. Renkte biraz koyuluk var. 401 ppi ile bu ekran netlik ve netlik açısından fazlasıyla yeterli.

Renkler açısından doygunluk iyidir, ancak renk sıcaklığı biraz maviye doğru kayar. Ekran parlaklığı, tipik değeri 480 nit olan telefonlar için ortalamanın üzerinde.

Parlaklık maksimum 600 nit değerine ulaşabilir. Parlaklık 0 Hz’dir. Yenileme hızı, ekrandaki içeriğe göre dinamik olarak ayarlanır. Ancak sürekli olarak 90 Hz kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu