Genel

Penis Protezi Yöntemleri

Penis Protezi Yöntemleri

Penis içerisine yerleştirilen ve düğme sistemi ile kontrol edilen penisin sertleşmesini sağlayan protez uygulamasına denir.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Cinsel ilişki sırasında sertleşme sorunu yaşayan kişiler için uygun olan bir tedavi yöntemidir. Şok ve ilaç tedavisinin etkili olmadığı durumlarda başvurulur.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Üç parçalı, iki parçalı, şişirilebilir ve sabit olmak üzere farklı çeşitleri vardır. Kullanım ve saklama açısından en uygun olan model üç parçalı penis protezi modelidir. Bireye özel olarak seçim yapılmalıdır. Modellerin boyutları farklı olduğu için doğru seçim yapılmalıdır.

Penis Protez Operasyon Süreci

Operasyon süreci planlı ve dikkatli hareket edilmesi gereken bir süreçtir. Protez seçimi, hastane seçimi ve iyileşme dönemi büyük önem taşır. Bu nedenle bu süreç mümkün olduğu kadar iyi planlanmalı ve yürütülmelidir.

Ameliyat Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlemden 1 ay sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Yaraların pansumanları düzenli olarak uygulanmalıdır. Alkol ve sigara gibi zararlı maddeler içilmemelidir. Bir haftanın sonunda uygulanan doktor kontrolüne mutlaka gidilmelidir. Doktorunuzun verdiği tavsiyelere mutlaka uyum sağlamalısınız. Bu sayede iyileşme süreci daha konforlu bir hale gelir.

Penis Protezinin Avantajları

Kullanışlı ve saklaması kolaydır. Sürekli olarak ereksiyon halinde olmazlar. Cinsel ilişkide başarılı olunmasını sağlar. Ereksiyon sorununu tamamen ortadan kaldırır. İnsanların özgüvenlerini artırır. Penis protezi avantajlarından yaralanmak için mutlaka doğru protez modelini ve uzman cerrahları seçmelisiniz. Aksi halde tedaviden beklediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz.

Penise Şok Dalga Tedavisi

Son yıllarda sertleşme sorunu için ilaç tedavi öncesinde kullanılan en etkili tedavi yöntemidir. Başarı oranı çok yüksektir. Önemli olan doğru noktalara etkili uyaranı verebilmektir.

Penise Şok Dalga Tedavisi Nedir?

Özel bir cihaz yardımı ile penisin farklı noktalarına şok dalgasının verilmesi işlemine penise şok dalga tedavisi denir. En az 5 farklı noktaya şok verilmesi esasına dayanır.

Penise Şok Dalga Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Sertleşme sorunu olan ancak cerrahi bir müdahale gerektirmeyen kişiler için uygun olan bir tedavi yöntemidir.

ESWT Şok Dalga Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Düzenli aralıklar ile seanslar halinde uygulanır. Her seans ortalama 20 dakikadır. Anestezi uygulanmaz. Hastalar için en konforlu tedavi yöntemidir.

Penise Şok Dalga Tedavisi Sonrası

İşlem sonrasında ilk 3 gün cinsel ilişkiye girilmemelidir. Kan dolaşımını etkileyecek alkol ve sigara gibi maddeler kullanılmamalıdır. Ciltte kızarıklık meydana gelmesi normaldir.

ESWT Tedavisi Nasıl Tercih Edilir?

Uzman hekimler hastanın yaşına, sertleşmenin derecesine ve hormon metabolizmasının durumuna göre penise şok dalga tedavisi yöntemini önerebilir.

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Sertleşme sorununun temel nedenleri fizyolojik ve psikolojik etkenlerdir. Bu etkenler kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Sertleşme Sorununun Nedenleri Nelerdir?

Psikolojik sorunlar, stres, hormon bozukluğu, özgüven eksikliği, yaşın ilerlemesi ve cinsel isteksizliktir. Nedeni ne olursa olsun kalıcı olarak tedavi edilebilen bir durumdur.

Sertleşme Sorununun Fiziksel Nedenleri

Fiziksel sorun penisin görünümü ve ebatları ile ilgili olan bir durumdur.

Sertleşme Sorununun Psikolojik Nedenleri

Fizyolojik rahatsızlıkların temel nedeni yoğun stres yaşamaktır. Bu nedenle sertleşme sorunun en önemli psikolojik sorunu da stres altında olmaktır.

Sertleşme Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?

Üroloji hekimleri tarafından uygulanan fiziki muayenede kesin teşhis konur. Bazı durumlarda bu sorun geçicidir. Ancak sık tekrar etmeye başladığında mutlaka uzaman hekim ile görüşülmelidir.

Sertleşmeye Kesin Çözüm Nasıl Tedavi Edilir?

Sertleşmeye kesin çözüm penis protezinin uygulanmasıdır. Bu tedavi yöntemi sayesinde daha sağlıklı cinsel ilişki yaşanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu