Genel

Saç Ekimi Nedir? Temel Aşamaları Nelerdir?

Saç Ekimi Nedir? Temel Aşamaları Nelerdir?

Kabaca işlem ensenin hemen üzerinden yahut vücudun bir bölümünden alınan köklerin dökülme yaşanan lokasyonlara ekilme işlemi olarak tanımlanabilir. Alanında uzman doktorlar tarafından lokal anestezik ilaçlar kullanılarak birer birer dökülen alanlara ekimidir. Anestezi yapılması dolayısıyla ağrı yaratmayan bir işlem olup süresi saç dökülmesi yaşanan bölgenin alanına göre değişir.

Doğru metot ile uygulama gerçekleştirilirken vücuttan alınan kıl kökünün baş derisine adapte olması gerekir. Uygulama sonrası takribi bir hafta sonra saç dökülmesi yaşanır. Buna karşın ekilen kökler stabil kalır. Dökülme sonrası kökler gelişerek olağan saç uzaması döngü haline gelecektir.

Son dönemde gerçekleştirilen kaliteli operasyonlar dolayısıyla saç ekimi fiyatları sıkça sorulmaktadır. Özellikle gelişen tıp teknolojisinin bir yansıması olarak her geçen gün operasyon başarısının artması saç kaybı kaybından mağdur kişiler için inanılmaz bir alternatif haline gelmiştir. Saç dökülmesi pek çok patogeneze bağlı olarak geliştiği için tedavi işlemi metot ve içerik olarak geniş bir yelpazededir.

Aynı zamanda; saç ekimi fiyatları da tedavinin yöntemine ve kapsamına bağlı değişmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Genel kapsamda saç ekim fiyatları tercih edilen tıbbi teknolojiye bağlı olarak değişir. Kategorik olarak iki ana metot ile uygulanmaktadır. Foliküler ünite transplantasyonu olarak isimlendirilen eski metot ense üzerinden alınan deri kökünün ilgili alana ekimidir. Güncel olmayan bu metot ense bölgesinde cerrahi skar bırakmaktadır.

Güncel bir metot olarak ise foliküler ünite ekstraksiyonu daha sık tercih edilmektedir. Bu uygulamada cerrahi girişim yapılmadığından skar oluşumu gözlenmez. Kıl kökleri alınacak yerden teker teker toplanır ekimi de aynı şekilde yapılır.

Yeni gelişen tıbbi teknoloji dolayısıyla ortaya konan platelet rich plazma yöntemi ise güçlendirme ile orijinal saçın çıkmasını sağlamaktadır. Trombositlerden üretilen sıvı saç ekim operasyonunda sürüldüğünde işlemin daha etkili hale gelmesini sağlamaktadır.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Cinsiyet farkı olmadan saç ekimi operasyonuna neden olabilecek patolojik bir tıbbi geçmişi bulunmayan tüm kişiler bu uygulamadan faydalanabilir. Bu kapsamda dhi saç ekimi fiyatları son derece uygun olması dolayısıyla fiyat performans açısından oldukça işlevseldir. Çıkacak saçın kalitesinin arttırılması, daha kuvvetli olması ve hâlihazırda bulunan dökülmenin önüne geçilmesi gibi avantajları bulunur.

DHI Saç Ekimi Temel Aşamaları

Diğer yöntemlere nazaran dhi saç ekimi fiyatları yalnızca profesyonel doktorlar aracılığı ile gerçekleştirilebileceğinden farklılık içermektedir. İlk olarak choi ismi verilen kalem aparatı kök hücreleri toplamaktadır. Akabinde alınan bu greft yapılar cilde cerrahi girişim yapılmadan doğrudan ekilir.

Operasyondaki materyaller alanında ehil kişilerce kullanılabilir olduğundan dhi saç ekimi fiyatları konusunda kurumdan kuruma değişkenlikler mevcuttur.

Safir Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Uygulamayı gerçekleştirecek doktorun deneyimi ile safir saç ekimi fiyatları yakından ilişkilidir. İşlem öncesinde her türlü alkol çeşidi ve sigara kullanılması sonlandırılmalıdır. Bunun sebebi greft olarak toplanacak köklerin hasar görmesidir. Uzmanlar tarafından ortak tavsiyeye göre kanı sulandıran medikal ürünler tüketilmemelidir. Kimyasal materyalin temas etmediği saç ile işlem yapılacak kuruma gelinmelidir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşleme bağlı olarak safir saç ekimi fiyatları değişiklik taşır. Uygulamayı gerçekleştirecek kurum ve doktor seçilip işlem tamamlandıktan sonra uygulamanın başarılı sonuçlanması için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Tıpkı operasyon öncesi gibi kıl köküne hasar veren büyümesini yavaşlatan sigara, alkol tüketilmemelidir. İşlem gören bölge özellikle mekanik etkilere maruz kalmamalıdır. Belli bir işlem sonrasındaki süreçte saç yıkaması ilgili kurumda uzmanlar gözetiminde gerçekleştirilmelidir.

Saç Ekimi Fiyatları

Diğer saç ekim operasyonu tutarları ve safir saç ekimi fiyatları ve hakkında net bilgi, ilgili kurumdan alınabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu