Genel

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Kellik sorunu global anlamda görülüyor. Çağımızın da beraberinde getirdiği birçok sorunlar her yaştan bireylerde bu sorunun hasıl olmasına neden oluyor. Bu nedenle kellik sorunundan kurtulmanın en etkili yolu saç ekimi yaptırmaktır.

Kaliteli klinik merkezlerinden sizler de garantili olarak saç ektirebilirsiniz. Yeni yöntemleri güvenle deneyebilir ve böylece artık yaşam boyu dökülmeyen yeni saç köklerine sahip olabilirsiniz

Saç Ekimi Nedir?

En iyi uygulama olan saç ekimi dökülen saçların yerine yeni saç köklerinin ekilmesidir. Yeni kökler doğrudan enseden alınır. Çünkü saç ekimi haricinde ensedeki kökler yaşam boyu dökülmezler. Bu da sizlerin avantajlı kalmasını sağlar.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü ıslak olan kısımdır. Bu bölüm saçlı derinin en altıdır. Yani saç tellerinin doğrudan olgunlaştığı alan olarak da vurgulanabilir. Bu nedenle saç ekimi saç köküne bakılarak uygulanır. Fakat saç ekimi fiyatları bu doğrultuda yer almaz.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saçın yapısı her bir bireyde farklı olabiliyor. Bireylerin genetik yapısı ve çevresel şartlar gibi birçok etkenler ince ve kalın saç telleri,yağlı ve kuru saçlar oluşmasını sağlar.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri herkese ideal değildir. İlk olarak saçlarınızın belirli bir kısmının dökülmesi gerekir. Fakat ensedeki saçlarınızın yerinde kalması önemlidir. Tüm ekimler enseden alınan dönorlar üzerinden uygulanır.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

SAFİR FUE, DHİ, FUE ve FUT uygulaması en uygun olan yeni saç ekimleri yöntemleridir. Bu nedenle dilediğiniz yöntemden saç ektirebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ense kısmı özenle tıraş makinesi ya da kaliteli bir jilet üzerinden tıraş edilir. Hemen akabinde bu bölgeden ihtiyaç doğrultuda dönorlar tek tek toplanır. Bu aşamadan itibaren elde edilen greftler ise tek tek saçsız alanda açılan kanallar üzerinden özenle yerleştirilir. Böylece saç ekimleri %100 başarı ile tamamlanır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimlerinin büyük avantajları da söz konusudur. Bu avantajlar arasında yöntemlerin ağrısız ve acısız olması, uygun fiyatlı olması yer alır. Bu nedenle saç ektirmeleri profesyonel klinikler tarafından da tavsiye edilir.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Saç ekimlerini her ayda yaptırabilirsiniz. Bu işlemlerde belirli dönemler söz konusu değildir. Fakat stressiz dönemde saç ektirmeniz tavsiye edilir. Özellikle Sonbahar ve Kış ayları bu uygulamalar açısından son derece uygundur.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimlerinde yaş sınırı genellikle söz konusu değildir. Bu nedenle çoğu bireyler 18 yaşından itibaren saç ektirebiliyor. Fakat yaşlılık dönemlerinde bu uygulamaya başvurmanız tavsiye edilmez. Bu dönemlerden itibaren ense bölgesindeki sağlıklı saç kökleri dahi performansını doğal olarak kaybetmiştir. Özellikle genç yaş aralığında saç ektirmeniz tavsiye edilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri ortalama olarak 1 saat sürebiliyor. Fakat yeni yöntemlerde bu süreç uzayabiliyor. Bu nedenle tercih ettiğiniz saç ektirme merkezinin işinin ehli olması da önemlidir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ektirme sonucu ortalama olarak 3 ila 4 ay içerisinde görülür.6 ay içerisinde ekilen saç köklerinin büyük bir kısmı ortaya çıkmış olur. 12 ay sonrasında da tüm ekilen kökler saç tellerine dönüşmüştür.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde kaliteli bir cilt bakımı yapılması gerekir. Bu kapsamda ise, mutlaka kafa derisi kaliteli şampuanla yıkanmalıdır.

Bu yönde ilk olarak saç ekimi fiyatları inceleyebilirsiniz. Bu işlemde fiyatları klinik merkezleri arasında karşılaştırabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında saç hemen yıkanmaz. Bu kapsamda bireyin ekimden 1 ay sonrasında yavaş bir şekilde yıkama yapması gerekir. Tam yıkama için de 3-4 ay beklenmelidir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ektirme fiyatları Avrupa’da farklıdır. Bu nedenle diğer ülkelerde ekim ücretleri dolar ve Euro üzerinden alınır. Ülkemizde saç ekimleri halen ucuz fiyattan yapılır.

https://www.sapphirehealthclinic.com/tr/sac-ekimi/ – bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu