Genel

Saç Ekimin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Saç Ekimin Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Kaliteli saç ekimi yaptırdığınızda ekimden sonra hayatınız değişecektir. Kelliğe bağlı yaşadığınız birçok problemler ekim fiyatları inceledikten sonra yok olacaktır. Çünkü saç ekimleri bugün daha modern yöntemler üzerinden ve garantili olarak uygulanır. Bu nedenle saç ektirmeniz hayatınızın neşeli olmasını sağlar. Kellik sorunu sizlerde negatiflik oluşturabilir.

Bu durum hayatınızın negatif yönde akmasına neden olacaktır. Çünkü saç dökülmesi sadece fiziksel olarak tahribat oluşturmaz, ruhsal yönden de tahribata neden olur.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ektirmeleri ise adından da anlaşılacağı gibi saçlarınızın yeniden ekilmesidir. Ense bölgesinden alınan donör ya da saç kökleriniz doğrudan saçsız alana tek tek yerleştirilir. Tabi ekim yüksek teknolojiler üzerinden bu işlem yapılır. Ayrıca güncel saç ekimi fiyatları inceleyebilirsiniz.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü yağlı bölümdür. Bu bölüm doğrudan kafa derisi içerisinde yer alır. Saç telleriniz bu bölümden çıkarak gelişimini tamamlar. Bu nedenle saç ekimi bu bölüme bakılarak uygulanır. Sağlıklı saç kökleriniz yoksa saç ekimleriniz yapılamaz. Bu nedenle fiyatlar öncesinde ensedeki saç köklerinizin sağlıklı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

Saç yapısı ince ve kalın saç telleri olmak üzere 2 farklı modelden oluşur. Bu nedenle kuru ve yağlı saçlar herkeste farklıdır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Ekim herkese uygun olmayabilir. Özellikle minimum düzeyde dökülmeler yaşanan bireylerde saç ekimleri yaptırılmasına gerek yoktur. Orta ve ileri düzeyde saç dökülmesi evresi olan bireylerde ekim uygulanabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Operasyon yöntemleri arasında fut ve fue uygulaması haricinde bugün dhi ve safir fue uygulaması da yoğun olarak tercih edilir. Yöntemlerin herhangi yan etkileri söz konusu değildir. Geçmiş dönemlerde fue tekniği tavsiye ediliyorken bugün safir fue ve dhi tekniği tercih ve tavsiye ediliyor.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri başarılı bir şekilde yapılır. Yani ense bölgesinden donörlar alındıktan sonra soğutulur. Hemen akabinde donerler saçsız alana tek tek yerleştirilir. Bu işlem sonrasında saç ekimi kusursuz bir şekilde tamamlanır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimlerinin birçok avantajları söz konusudur. Bu avantajlar arasında her bütçeye hitap eden en uygun fiyata sahip olması yer alır. Saç ekimlerinin bir diğer avantajı ise, hızlı bir şekilde uygulanmasıdır. Özellikle safir fue ve dhi yöntemiyle bireyler zamandan tasarruf sağlar.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Her ay saç ekimleri için uygundur. Fakat özellikle saç ekimlerinizi daha sakin ortamda yaptırmak istediğinizde Sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz. Bu aylarda havalar serin olduğundan saç ekimlerinizi daha serin ve huzurlu ortamda yaptırabilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Operasyon için yaş sınırı yoktur. Bu nedenle de yaşınız kaç olursa olsun safir fue ya da doğrudan dhi saç ektirebilirsiniz. Fakat özellikle saç ekimi fiyatları özelinde 18 yaşından itibaren saç ektirmeniz tavsiye edilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Tedavi ortalama olarak yarım gün içerisinde tamamlanır. Ekim süreçleri klinik merkezinin kalitesine ve saç dökülmesi evresine göre farklılık gösterir. Ayrıca saç ekimleri tekniklerine göre de ekim süreçleri farklılık gösterebilir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimleri sonucu ortalama olarak 6 ay ila 1 yıl içerisinde görülür. Ekilen kökler ekimden 1 ay sonrasında şok dökülme evresinden geçer. Yani kökler bu sürede kendiliğinden dökülür. Sonrasında kendiliğinden çıkar. Tam çıkış 12 ayda tamamlanır.

Saç Ekimi Öncesinde Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde kaliteli cilt bakımı yapılmalıdır. En iyi şampuan üzerinden saçlar yıkanabilir.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimleri sonrasında saç hemen yıkanması önerilmez. Köklerin zarar görmesi söz konusudur. Bu nedenle şok dökülme tamamlanması ayrıca gerekir. Özet olarak ekimden 6 ay sonrasında saçlar normal bir şekilde yıkanabilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Klinik merkezlerinde saç ekimleri fiyatları farklıdır. Bu nedenle saç ektirmeden önce saç ekimi fiyatları uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Evinizin konforunda saç ekimleri randevusu alabilirsiniz.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu