Genel

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler

Günümüzde saç ekimi fiyatları internet arama motorlarının en üst sıralarında yer almış olsa da net fiyatlara ulaşmak mümkün değil.

Hastanın kellik durumuna ve hekimin uyguladığı yönteme göre değişiklik saç ekimi fiyatları aynı şekilde işlemi yapan kuruma göre de farklılık gösterir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmak isteyenler detaylı araştırmalar içerisine girerler.

Saç Ekimi Nedir?

Kişilerin seyrelmiş veya dökülmüş saçların farklı teknikler kullanılarak yeni saça sahip olmaları saç ekimi olarak adlandırılır. Yaş aralığı fark etmeksizin yapılan bu cerrahi işlemler, dış görünümünden rahatsızlık duyan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Saç ekimi işlemleri dünya genelinde yaygın olarak yapılan bir operasyondur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi kullanılarak yapılan saç ekimi işlemleri, kişinin ilgili bölgelerinden alınan greftler ile başlar. Bu greft alımlarında genellikle ense bölgesi tercih edilir. Alınan greftler özel iğneler aracılığı kelliğin olduğu bölgeye ekilir. Hastalar işlemden yaklaşık 2- 3 saat sonra taburcu edilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimi işlemlerinden aranan en önemli kriterlerin başında kişinin yaşının 20’yi geçmiş olmasıdır. Bunun yanı sıra kan pıhtılaşmasına bağlı olarak herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan ve transfer için kullanılan bölgede yeterli kıl kökleri olan kişiler saç ekimi yaptırabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişimi ile birlikte saç ekimi yöntemlerinde birçok farklı tekniği sıralamak mümkün.  Saç ekimi işlemlerinde son yıllarda hem uzman hem de hastalar tarafından FUE ve DHI saç ekimi tercih ediliyor.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi işlemlerinde en çok merak edilen detaylardan bir tanesi de şüphesiz ki fiyat konusudur. Bu bağlamda; saç ekimi fiyatları ekimin yapılacağı bölgenin büyüklüğü, kullanılan yöntem ve hekime bağlı olarak değişiklik gösterir.

Safir Saç Ekimi Nedir Ve Neden Uygulanır?

Saç ekimi işlemlerinde geliştirilen ekipmanların varlığı ile birlikte uygulanmaya başlanılan safir saç ekimi işlemleri, modern saç tekniklerinin başında gelir. Oldukça doğal sonuçlar verilen bu saç ekme yöntemleri, birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir.

Safir Saç Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Safir saç ekimi temel aşamaları FUE tekniğinin altında toplanır ve oldukça farklı işlemleri içerir. Bu nedenle safir saç ekimi fiyatları konusunda yaşanan değişiklikler normaldir. Safir saç ekimi aşamaları hekim tarafından hastanın durumuna bağlı olarak belirlenir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Safir saç ekimi sonrasında ilk 48 saat büyük önem taşır. Bu anlamda ilk yıkama hekimin tavsiye ettiği şampuanlar kullanılarak yapılmalı, yıkama sonrası fön kullanımı kesinlikle olmamalıdır. Ayrıca işleme bağlı olarak safir saç ekimi fiyatları farklılık taşır.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Uygulamayı yapacak olan kurumalara göre safir saç ekimi fiyatları değişiklik gösterir. Ayrıca greftlerin çokluğu ve azlığı, kullanılan cihaz da fiyat farklılığını etkileyen unsurlar arasında yer alır. Fiyatlar araştırılırken tüm bu detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.

DHI Saç Ekimi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi işlemleri diğer tekniklere göre iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelir. Deride bulunan sağlıklı saç köklerine herhangi bir zarar vermeden yapılan bu işlemlerde yüksek çözünürlüğe sahip cihazlar kullanılır. Ayrıca dhi saç ekimi fiyatları bu nedenle değişen tutarlar olarak hastaların karşısına çıkar.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi yaptırmak isteyen herkes dhi saç ekimi yaptırabilir. Tıraş işlemi yaptırmak istemeyenler için en ideal yöntem dhi saç ekimidir.

DHI Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

DHI saç ekimi işlemleri tek tip iğneler ile yapıldığından farklı yöntemlerin uygulandığı söylenemez. Bu durum dhi saç ekimi fiyatları farklılık yaşanmasının da önüne geçer.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Özel ekim işlemleri kullanılan dhi işlemlerinde, doğal görünümler elde edilir. İşlemi yapacak olan kuruma bağlı olarak dhi saç ekimi fiyatları değişiklik gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu