Genel

Safir Saç Ekimi

Safir Saç Ekimi

Teknolojik gelişmeler saç ekimi tekniklerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeniliklere yol açmıştır. Özellikle safir saç ekimi cerrahisi, kullanılan aletlerin gelişimine paralel olarak büyük ilerlemeler kaydetmiştir.

FUE yöntemi artık en gelişmiş saç ekimi tekniği olarak bilinmekte ve FUE ile elde edilen başarılar her geçen gün artmaktadır. Safir çipli özel bir cihazda gerçekleştirilen safir FUE implantasyon yöntemi, bu alandaki başarıyı bir adım öteye taşıyor.

Köklü ve dünya çapında kabul gören FUE saç ekimi yönteminin başarısı ve konforu safir saç ekimi Teknolojisi ile devam ediyor. Safir FUE sayesinde iyileşme süreci daha hızlı ve sonuçlar daha doğaldır.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir FUE saç ekimi uygulamasına sedasyon ile başlanır. Sedasyon, hastanın ameliyat sırasında artık ağrı hissetmemesine yardımcı olur. Sedasyon zorunlu bir adım değildir ve hastanın seçimine bırakılmıştır. Hastaya lokal anestezi verildikten sonra Safir Saç Ekiminin temel adımlarından biri olan greft alma aşamasına geçilir.

Saç ekimi için hastanın enseden yeterli greft olmaması durumunda enseden veya göğüs gibi diğer bölgelerden greft alınabilir. Safir saç ekimi uygulamasında, greft toplama sırasında FUE motoru kullanılarak greftler tek tek gevşetilir ve toplanır. FUE motoru ile greftlerin alınması hastanın iyileşme süresini kısaltır ve greftlerin dışarıda kalma süresini en aza indirerek sağlıklı greftlerin büyümesini sağlar.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir Saç Ekimi hassas ciltler için en uygun saç ekim yöntemidir. Safir bıçaklar kullanıldığı için deriye daha az zarar verir. Özel safir cildin zarar görmesini engeller. Bu şekilde ayrıca daha fazla kanal açabilir ve daha kalın tüylere sahip olabilir. Safir FUE saç ekimi yönteminde kullanılan özel uç sayesinde iyileşme süreci de daha hızlıdır.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Safir saç ekimi ile saç ekimi diğer yöntemlere göre yeni sayılır. Safir bıçaklar bıyık, sakal ve kaş ekimlerinde kullanılmaktadır. Çünkü bu bıçaklar uygulamanın yapılacağı bölgede sık sık ve farklı yönlerde kanal açılmasına olanak sağlar.

Saç ekimi önemi

Saç ekimi incelmiş ve dökülen saçları çeşitli teknikler kullanarak onaran ameliyatlardır. Saç ekimi ülkemizde ve dünyada yaygın olarak uygulanan, dış görünüşüne güvenmeyen ve özgüven eksikliği yaşayan her yaştan insanın tercih ettiği bir işlemdir

Saç Ekimi Nedir?

Hastalık, kaza, yaş veya genetik gibi nedenlerle dökülen saçlar bu süreçte canlı görünümüne kavuşabilir. Ameliyat sırasında kişinin boynundan (saç ekimi için tercih edilen sinir ve damar bağlantıları olan problemli doku) alınan greft başka bir bölgeye nakledilir. Greftin enseye alınmasının nedeni bu bölgenin saç dökülmesini önleyici bir yapıya sahip olmasıdır

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında yapılan saç ekimi uyku gerektirmeyen bir ameliyattır. İlk aşamada uygun bölgeden greft alınır ve saç ekimine başlanır. Genellikle ense tercih edilir. Ön kısımda ve floklu kısımda küçük delikler vardır. Saç ekimi sonraki gün bu delikten herhangi bir sızıntı olmaz ve aşılı alan sızıntı yapar.

Bazı insanlar işlemden sonra şişlik yaşarlar. Ancak uygulanacak ilaçlar ve uygulanacak işlemler, hastanın ameliyattan sonra en kısa sürede ideal vücut görünümüne kavuşabilmesi için özenle yapılır.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Saç ekimi önce lütfen mevcut sağlık durumunuzu ve kullanmakta olduğunuz ilaçları bize bildirin. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa ameliyattan önce lütfen refakatçinize danışın ve ameliyat için izin alın.

Alkol almamaya dikkat edin: Ameliyat sırasında kullanılan ilaçlarla (lokal anestezikler) etkileşebileceğinden ameliyattan en az bir gün önce alkol ve uyuşturucu maddelerden uzak durmalısınız.

Saç Ekim Temel Aşamaları Nelerdir?

Saç ekimi aşaması, ameliyat günü kan testi, saç analizi ve saç tıraşı ile başlar. Daha sonra hangi bölgelere ne kadar greft ekileceğini hesaplayarak planlama aşamasına geçilir. Bundan sonra, saç patlamalarının saç çizgisini belirleyin ve işleme başlayın. Ameliyat lokal anestezi ile başlar.

Greft daha sonra donör bölgeden (genellikle boynun üst kısmında dökülmeyen bir alan) alınır. Ardından köklerin ekileceği kanal açılır. Son olarak saç kökleri bu tüplere yerleştirilerek saç ekimi işlemi tamamlanır.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Doğrudan saç ekimi ile temsil edilen dhi saç ekimi en gelişmiş yöntemlerden biridir ve implant kalemi adı verilen özel ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir.

Uygulamada kullanılan implant sayesinde ekim iki aşamada gerçekleştirilir. Kanal açma ve kanal açma işlemleri aynı anda açılabilir. Ameliyat sırasında tercih edilen implant kalemi silindirik bir yapıya sahiptir ve çok incedir. Bu sayede saçların oyuklardan çekilmesi ve iğnenin üzerine işlem yapılır.

DHI da kullanılan kalemlerin (implanter pen) özellikleri nelerdir?

Dhi saç ekimi tekniği ile FUE tekniği arasındaki en önemli fark; Özel bir kalem (CHOI PEN-İMPLANT PEN) kullanılarak hiçbir kanal açılmadan iki aşamanın (kesi+implantasyon) aynı anda gerçekleştirildiği bir saç ekimi yöntemi olarak, saç kökleri donör bölgeden donöre yerleştirilir.

İmplant/Choi iğnesi sivri, silindirik, çok ince bir uca sahiptir ve normal bir saç kökü kanalı gibi tasarlanmıştır. Saç kökleri de bu kanal boyunca ilerletilerek iğneye yerleştirilebilir.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Muayene ve genel muayene sonrası saç ekimi adayının DHI yöntemine uygun özelliklere sahip olup olmadığı. Ekim kararı alındı. Ameliyat günü hastanın saçları sadece donör bölgede (genellikle boyun bölgesi) 3 mm uzunluğunda tıraş edilir.

Saç köklerinin bulunduğu greftler traş edilmiş donör bölgeden mikromotor veya manuel olarak alınır. Aslında burada dhi saç ekimi detayları devreye giriyor. Çünkü bu yöntemde önce kanal açmak, ardından saç kökünü konumlandırmak için ayrı bir uygulama gerekmemektedir.

Bunun nedeni Choipen’in kanal açma ve saç kökü yerleştirme işlemlerini aynı anda yapabilmesidir. DHI yöntemiyle toplanan her saç kökü bir choi’ye konur ve saçlar bekletilmeden direkt olarak ekilir.

Dhi Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Anız saç ekimi yaptırmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, kronik bir hastalığı olmayan herkes yaptırabilir. Kronik hastalıkları olan kişiler bir uzmana başvurabilirler. Duruma göre saç ekimi yapılıp yapılmayacağına doktor karar verir.

18 yaşını doldurmuş herkes, ameliyatı engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu yoksaDhi saç ekimii yaptırabilir.

Dhi Saç Ekiminin Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Saç köklerinin doku dışında kalma süresini en aza indirerek ekimin daha sağlıklı olmasını sağlar. Saç köklerinin yüksek canlılığı sağlanır. Küçük kesi alanı kanama riskini en aza indirir. Ameliyat sonrası iyileşme hızlıdır, bu nedenle kısa sürede günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Bu teknik ile anız saç ekimi daha kolay hale gelmektedir. DHI tekniğinin dhi saç ekimi FUE yöntemine göre dezavantajları şunlardır: Bu yöntemi en iyi şekilde kullanmak ve uzmanlaşmak için doktor ve ekibinin diğer yöntemlere göre maliyetli ve uzun bir eğitim sürecinden geçmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu