Genel

Samsung Galaxy Tab A8 İncelemesi

Samsung, Android tablet pazarındaki en büyük oyunculardan biridir. Koreli şirket, potansiyel kullanıcılara farklı fiyat segmentlerinde farklı seçenekler sunuyor. Galaxy Tab A ailesi de satın alınabilirliği öncelik listesine koyanların ilgisini çeken cihazlardan biri.

Galaxy Tab A8 Tasarımı Nasıl ?

Samsung Galaxy Tab A8’in modern bir tasarıma sahip olduğunu baştan belirtelim. Bu tasarımın tableti üst düzey cihazlar arasına soktuğu rahatlıkla söylenebilir.

10,5 inç ekrana sahip olan Galaxy Tab A8, medya tüketimine öncelik verdiği için tasarımında yatay kullanıcı deneyimini ön planda tutacak gibi görünüyor. Ön kameranın konumundan bu anlaşılabilir, Galaxy Tab A8 kasasında ana malzeme olarak metal tercih edilmiş.

Bu, yukarıda bahsettiğimiz modern, üst düzey görünümü sağlamada en önemli faktör olarak öne çıkıyor. Metal kabuğu elde tutma hissi “üst çentik” olarak adlandırılabilir.

Metal seçimi tableti biraz aşağı çekse de bunun bir sorun olmadığını belirtmekte fayda var. Kasanın ana malzemesi olarak metal tercih edilirken ses kontrol tuşlarının ve güç butonunun plastik bir şerit üzerine yerleştirilmesi biraz “garip” sayılabilir. Bu tuşlar, tablet yatay olarak tutulduğunda cihazın üst kenarında kalır.

Dikey olarak kullanıldığında sağ tarafa yerleştirilir. Bu tuşların yanında bir de mikrofon bulunuyor. Ayrıca plastik şeridin arka panelin bir kısmından sarktığını unutmayın, karşı tarafta sadece SD kart tepsisi yuvası vardır. Kalan kenarlardan birinde çift hoparlör ve mikrofon, diğer kenarda ise kulaklık girişi, USB-C bağlantı noktası ve diğer iki hoparlör var.

Dört hoparlörün bulunmasının Galaxy Tab A8’de içerik zevkini artıran bir unsur olduğu söylenebilir. Galaxy Tab A8 ile video izlerken veya müzik dinlerken kulaktaki ses çok kaliteli ve yüksek. Galaxy Tab A8’in metal arka yüzü, kamerası ve Samsung logosu ile dikkat çekiyor.

Galaxy Tab A8 inceleme: Ekran ve Ses

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Galaxy Tab A8, 10.5 inç ekrana sahip. TFT LCD panellerin öncelikli olduğu bu monitörün çözünürlüğü 1920 x 1200 piksel ve en boy oranı 16:10’dur. Video izleme deneyiminin ilk sıraya konulduğu Galaxy Tab A8’in ekranının konfigürasyonunun uygun olduğu, ekran çözünürlüğünün 920 x 1200 piksel netliğinin yeterli olduğu söylenebilir.

Ancak 60Hz yenileme hızı özellikle tablette oyun oynamak isteyenler için can sıkıcı bir durum olarak görülebilir. 16:10 en boy oranı, birçok çevrimiçi video içerik hizmeti için idealdir.

Ekranın kenarlarında çok az içerik bulunan siyah çubuklar görünüyor. Ancak, çoğu içerik yakınlaştırıldığında bozulma olmadan tam ekranda görüntülenebilir. Ekranın etrafındaki çerçeveler de oldukça kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu