Genel

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bilindiği gibi soğuk lipoliz yağ dondurma uygulamalarının genel ismidir. Bu işlemde yağ hücrelerinin belirli derecelere kadar soğutulması sağlanır. Tedavi sırasında diğer dokulara zarar verilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanır?

Genellikle soğuk lipoliz yöntemleri vücudu ani değişiklikleri kaldıramayacak, 18 yaşından küçük, şeker hastası olan, kan dolaşımı bozukluğu bulunan, hamileler, yeni kalp krizi geçiren kişiler dışında herkese uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bu yöntem kol altı, karın, karın yanları ve altı, basen, iç bacak ve dış bacak, kalça, gıdı, sırt yanları, diz üstü gibi alanlara uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşur?

Tedaviden iki hafta sonra hasta vücudundaki değişimleri gözle görebilir.

Soğuk Lipoliz Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Lipoliz yöntemi için 1 seans yeterli olur. Ayrıca soğuk lipoliz etkisi çok kısa sürelerde görülür.

Lazer Epilasyon Nedir?

Bu lazer tıbbi ve estetik alanlarda kullanılır. Kozmetik ve psikososyal bir sorun olan tüylenmenin giderilmesi açısından lazer epilasyon yöntemleri kullanılır. Bu yöntem yaklaşık olarak 25 senedir kullanılır.

Günümüzde lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerinden farklılık gösterir. Kalıcı ve sağlıklı olması nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biridir. Kadın ya da erkeklere rahatlıkla uygulanabilir. Bu epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerin kalıcı bir şekilde yok edilmesini sağlar. Lazer epilasyon klasik yöntemlere göre acısız olma özelliğine sahiptir.

Ayrıca lazer epilasyon yönteminde ışınların uyarılması ile ışık demetleri olan lazer üretilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Genel anlamda lazer epilasyon yönteminde cihaz başlığı ile cilde ışınlar atılır. Bu şekilde cilt yüzeyinin taranması işlemi gerçekleştirilir. Kişilerin ciltlerine ulaşan bu ışınlar melanin isimli tüye rengini veren pigment tarafından tutulur. Bu şekilde lazer tarafından iletilen enerji tüy yapısında bir ısı enerjisine dönüşecektir. Tüy köklerinin bu şekilde deforme edilmesi sağlanır.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Bu yöntem 12 yaşını tamamlamış ve koyu tüy yapısı olan herkese rahat bir şekilde uygulanabilir. Tüylerin açık renkli olması durumunda lazer ışığını emmez. Bu durumda tüylerin lazer epilasyondan etkilenmesi mümkün olmaz. 18 yaşın altındaki bireylere uygulanmasında sorun olmasa da yine de ergenlik döneminden sonra uygulanması önerilir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer epilasyon yöntemi doğru cihazların kullanımı ile tüm vücut bölgelerine rahat bir şekilde uygulanabilir. Koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, kol bölgesi, bacak bölgesi, göğüs bölgesi, ense bölgesi, sırt bölgesi, boyun bölgesi, bıyık bölgesi, yüz bölgesi çene bölgesi gibi farklı alanlara uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları uygulama yapılacak bölgeye ve seans sayısına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Hydrafacial Nedir?

Genel kapsamda hydrafacial, bir tür yaşlanma karşıtı bakım olarak gerçekleştirilen bir yöntemdir. Akne ve leke tedavilerinde, cilt yenileme amacı ile sıklıkla kullanılır. Vakum yöntemi ile çalışması sayesinde cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Günümüzde hydrafacial yönteminde kişilerin ağrı ya da acı hissetmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yöntem hücre metabolizması ve yenilenmesini hızlandırma özelliğine sahiptir. Oldukça basit bir uygulama olması ile bilinir.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Çevresel faktörlerin yanında güzel görünmek için yapılan makyaj uygulamaları, sürekli güneşlenme, cilt tipi için uygun olmayan kozmetik ürünlerinin kullanımı neticesinde cilt gözeneklerinde kapanma sorunları meydana gelir. Ayrıca hydrafacial uygulamasından sonra özel bakıma gerek yoktur. Tüm problemler çok kısa sürede giderilir.

Hydrafacial Cilt Bakımı Yöntemleri

Vakumlu vortex, solüsyon ve vakum ile gerçekleştirilen peeling, özel serum uygulamaları, hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyon ile cildin hızlı bir şekilde nemlendirilmesi, Led teknolojisi ile cildin sıkılaştırılması yöntemleri uygulanır.

Hydrafacial Uygulama Avantajları

Her cilt tipine ve her yaşa uygulanabilir. Ağrı, acı ve sızı hissedilmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Cildin tahriş olması söz konusu değildir. Derinlemesine temizlik sağlama özelliği bulunur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu