Telefon

Huawei Nova 10 İncelemesi Performansı Nasıl ?

Huawei, Nova serisini yeni üyelerle zenginleştirmeye devam ediyor ve Türkiye pazarına daha geniş bir akıllı telefon yelpazesi getiriyor. Bu yılın yaz sonunda tüm dünyada tanıtılan Nova 10 serisi, ülkemizde de Eylül ayının sonunda satışa açıldı.Bu seride Nova 10 ve Nova 10 Pro olmak üzere iki model bulunuyor. Bu iki telefon neredeyse aynı tasarıma sahip olsa da arka kamera sistemi, 60MP selfie kamerası, Snapdragon 778G işlemci gibi özellikleri de paylaşıyorlar.

Huawei Nova 10 inceleme: Tasarım

Huawei Nova Serisi benzersiz bir tasarım diline sahiptir. Üst düzey P ve Mate serisinden birçok farklı tasarım çizgisi taşıyor ancak Huawei’nin Yıldız Yörünge Halkası dediği bir kamera modülü tasarımına sahip. Geçen sene Nova 9’da gördüğümüz eliptik kamera modülü, etrafındaki kabartmalı altın ve ortada kamerayı çevreleyen altın yüzükle ayrı bir his veriyor.

Nova 10, 6.88 mm kalınlığıyla selefi Nova 9’dan da daha incedir. Telefonun ön tarafında kenarlara doğru kıvrılan bir ekran bulunuyor. Arka kısım ayrıca ekrana uyan ve cihazın kenarını çok daha ince hale getiren kavisli bir tasarıma sahip. Telefonu daha ince yapsa da ergonomiye de olumlu katkı sağlıyor.

Öte yandan 168 gram ağırlığıyla Nova 10, kendinden önceki Nova 9’a göre 8 gram daha hafif ve 120Hz yenileme hızı Nova 10’un yüksek çözünürlüklü ekranının en önemli özelliklerinden biri. . görüntülenen içeriğe göre ayarlanarak pil gücünden tasarruf etme avantajı sağlanır.

İstenirse, ekran ayarlarından 120Hz veya 60Hz sabit bir ayar da seçebilirsiniz. Özellikle kullanıcı arayüzü geçişlerinde, web sayfalarında veya başka yerlerde yukarı ve aşağı kaydırmada yüksek yenileme hızlarında farklılıklar görüyoruz. Bu yüksek yenileme hızı, güçlü oyunlarda daha gerçekçi bir deneyime de olanak tanır.

Huawei Nova 10 inceleme: Performans ve Pil

Huawei Nova 10, Snapdragon 778G 4G işlemciye sahiptir. Sekiz CPU çekirdeği ve Adreno 642L GPU, bu yonga setinin temel bileşenleridir. Cihazda 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza bulunuyor. microSD kart yuvası yok. Ancak 128 GB depolama alanının çoğu kullanıcı için yeterli olacağını tahmin ediyoruz.

Daha fazla depolama isteyenler için Huawei Bulut hizmeti size yardımcı olacaktır. Huawei Kimliğinizle ilişkili bulut alanına, telefonunuzun bulut uygulaması aracılığıyla erişebilirsiniz. Galerideki fotoğraf ve videoları buluta senkronize etme veya telefondan buluta dosya yükleme gibi imkanlar bu uygulamada sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu