Telefon

iPhone İlk Defa Tasarımlarla Piyasaya sunuyor

Apple , belki de tarihinde ilk kez Standard ve Pro modelleri arasındaki tasarım ve teknik farklılıkları bu kadar net bir şekilde ortaya koydu. iPhone 14 ve 14 Plus, önceki modellerin çentik tasarımını korurken, Pro ve Pro Max, Dynamic Islands adlı yeni bir tasarıma geçti.

Bunun dışında işlemci tarafında standart model değişti, Apple A15 Bionic, Pro, A16 Bionic ile çıktı. iPhone 14; 1170 x 2532 piksel çözünürlüğe, 460 PPI piksel yoğunluğuna ve 60 Hz yenileme hızına sahip 6.1 inç Super Retina XDR OLED panele sahiptir. da sağlanır. 1200 nit maksimum parlaklık ve Dolby Vision olarak. Belirtildiği gibi, cihaz güncellenmiş bir A15 Bionic işlemci ile donatılmıştır.

5nm üretim süreci kullanılarak üretilen yonga seti, 15 milyar transistörden oluşuyor ve 2’si yüksek frekanslı çekirdek olmak üzere 6 çekirdeğe sahip. Ayrıca cihazda 5G bağlantısı ve Wi-Fi 6 teknolojisi de yer alıyor. 16 çekirdekli bir sinir motoruyla geliştirilen görüntü sinyali işlemcisi, A15 Bionic’i rakiplerinden ayırıyor.

iPhone 14’ün bu sürümü çoğu kullanıcı tarafından iyi karşılanmış gibi görünüyor. Ayrıca, şimdiye kadarki sızıntıların çoğu doğru çıktı. Akıllı telefon, 12 megapiksel f/1.6 geniş açılı lens ve 12 megapiksel f/2.4 ultra geniş açılı lensten oluşan çift kamera kurulumuna sahip.

Ayrıca bir önceki seride gece modunu iyileştiren Apple, yeni iPhone için film çekimlerinde kullandığı yöntem olan Smart HDR 5 teknolojisini benimsemişti.

Ayrıca ön tarafta f/2.2 diyafram açıklığına ve Smart HDR 5 desteğine sahip 12 megapiksel selfie kamerası bulunuyor. iPhone 14, ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada satışta ve özellikle kaza algılama ve uydu bağlantısı gibi yeni özellikler sayesinde sık sık gündeme geliyor.

Beş renk çeşidi vardır: mavi, mor, gece yarısı, yıldız ışığı ve (ÜRÜN) KIRMIZI. Ayrıca cihaz, kullanıcılara 128GB, 256GB ve 512GB depolama seçenekleri sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu